Oyun

Oyun Ödülleri 2021: It Takes Two yılın oyunu kazandı

İşbirliğine dayalı aksiyon macera oyunu It Takes Two, endüstrinin yıllık yıl sonu kutlaması olan Perşembe günkü Oyun Ödülleri’nde büyük ödülü aldı.

It Takes Two, yılın oyununu kazanmanın yanı sıra 2021’in en iyi çok oyunculu ve en iyi aile oyunu olarak da onurlandırıldı.

Josef Fares tarafından tasarlanan oyun, büzülen boşanmış bir çifti yönlendirmek için iki oyuncu gerektiriyor.

Los Angeles’taki Microsoft Tiyatrosu’ndaki törene Keanu Reeves, Jim Carrey ve Ming-Na Wen gibi yıldızlar katıldı.

It Takes Two, işbirlikçi oynanışa benzersiz yaklaşımıyla izleyicileri büyüledi. Büyük çevrimiçi çok oyunculu deneyimlerin tüm dikkatleri üzerine çektiği bir çağda, bu başlığın eski tarz yaklaşımı jüriyi açıkça etkiledi.

Oyunda, bir dizi dahiyane iki oyunculu bulmacayı çözerek Cody ve May’in evliliğini kurtarmak için savaşıyorsunuz. Ekran ikiye bölünmüş durumda ve sadece başka biriyle oynamanız değil, deneyimi tamamlamak için birlikte çalışmanız gerekiyor.

Böyle bir oyun ilk kez yılın oyununu kazandı ve başarısı şüphesiz daha fazla stüdyoyu daha fazla ortak çalışma oyunu yapmayı düşünmeye teşvik edecek – 1990’larda çok popüler olan bir oyun tarzı.

Deathloop’un arkasındaki geliştirme ekibi, gecenin büyük ödülünü kazanmak için bahisçilerin favorileri oldukları için biraz hayal kırıklığına uğramış olabilir. Bununla birlikte, en iyi oyun yönü için bir kupa, oldukça iyi bir teselli ödülüdür.

Sadece oyun yapımcılarının başarıları takdir edilmekle kalmadı, aynı zamanda şirketler, duyurular ve tanıtım fragmanlarıyla insanları gelecek hakkında heyecanlandırmak için The Game Awards’ı da kullanıyor.

Bir Wonder Woman oyununa beklenmedik kısa bir bakış, bu yılın en büyük sürpriziydi. İlk kez kendi başına büyük bir yayının önünü açacak. Yüzüklerin Efendisi video oyunu uyarlamalarıyla tanınan geliştirme stüdyosu Monolith tarafından yapılmış olması dışında oyun hakkında henüz fazla bir şey bilmiyoruz.

Etkinlikteki diğer ifşaatlar arasında yakında çıkacak olan Sonic the Hedgehog 2 filmi ve Halo TV dizisinin fragmanları yer aldı.

Ayrıca The Matrix Resurrections’dan bir sahne ve Reeves ve başrol oyuncusu Carrie-Anne Moss tarafından tanıtılan The Matrix Awakens: An Unreal Engine 5 Experience için bir fragman vardı.

Bir bilgisayar oyununun The Matrix’teki kadar gerçek görünebileceğini düşünüp düşünmediği sorulduğunda Reeves, “Kesinlikle. Yani, sanal ve fiziksel dünyaların sınırlarının bulanıklaştığı bir noktaya geliyoruz” dedi.

Sonic devam filminin kadrosunda, baş rolünü yeniden canlandıran Ben Schwartz, Dr Ivan “Eggman” Robotnik rolünde Carrey ve baş karakterin arkadaşı Knuckles rolünde Idris Elba yer alıyor. Film, seslendirme sanatçısı Colleen O’Shaughnessey tarafından canlandırılan sarı, iki kuyruklu, uçan yardımcısı Miles “Tails” Prower’ı tanıtıyor.

Oyun Ödülleri şovu, Imagine Dragons ve Sting’in canlı performanslarını içeriyordu ve Sting, League of Legends tabanlı Netflix animasyon dizisi Arcane’nin film müziğinden bir şarkı seslendirdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu