Oyun

Microsoft cephesinden Fable ve Forza Horizon severlere makus haber

Microsoft’un kendine has iki kıymetli oyun serisi olan Fable ve Forza / Forza Horizon’un imalcisi Playground Games cephesinde beklenmedik bir ayrılık yaşandı. Şirketin bünyesinde yaklaşık 12 yıldır çalışan ve firmanın eş kurucusu olarak da bilinen Gavin Raeburn, beklenmedik bir anda Microsoft bünyesinden ayrıldığını açıkladı.

Gelişme, Microsoft tarafından duyuruldu

Bugün prestijiyle resmi Xbox blogu aracılığıyla bir açıklama yayınlayan Microsoft, Playground Games’in kurucu ortaklarından biri olan Gavin Raeburn‘ün artık Microsoft ve Playground çatısı aldında çalışmayacağını doğruladı. Forza Horizon sonrasında Microsoft tarafından resmen satın alınan Playground Games’in başına, yeni devirde, şirketin başka ortak kurucusu Trevor Williams geçecek.

Görüntü oyun sanayisinin emektarlarından biri olarak bilinen Raeburn, Commodore 64‘ün piyasaya sürülmesinin çabucak akabinde bünyesine katıldığı Codemasters şirketinde yaklaşık 25 yıl boyunca misyon aldı. Playground Games’i kurmadan evvel DIRT, Grid ve F1 üzere birçok hit yarış oyununun üretiminde yer alan Raeburn, kurucu ortakları Trevor Williams ve Ralph Fulton ile birlitke Forza Horizon üzere tarihin en başarılı serilerinden birine imza attı.

Playground tarafından tekrar geliştirilme evresinde olan Fable’ın da başında yer alan Raeburn, böylelikle bu iki projenin de imalinden ayıldı. Bu manada, Microsoft tarafından Fable’ın yeni oyununun akıbeti ve Raeburn’ün yeni devirde nasıl bir firmada vazife alacağına dair rastgele bir bilgi paylaşılmadı.

Pekala sizler bu beklenmedik gelişme ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu