BilimTeknoloji

Metaverse’deki sanal mağaza sayısı artıyor

Teknoloji dünyasının en değerli gündemlerinden birisi de son periyottaki NFT ve metaverse olmuş durumda. Bilhassa de büyük şirketlerin bu alana ilgisi, bölümün daha geniş kitlelere ulaşmasına imkan tanıyor. Bu şirketlerden birisi olan Due Dilly, metaverse’deki birinci mahallî spor kartı mağazasını tanıtmak için metaverse’de arazi satın aldı.

Due Dilly, Metaverse Mağazası Üzerinden Satış Gerçekleştirecek

Kıymetli spor anlarını NFT halina getirerek ölümsüzleştiren Due Dilly, taşınabilir ve web üzerindeki satışlarını genişleterek metaverse’de taşıyor. The SandBox üzerinden alınan bu arazi, sanal gerçeklikte yahut yalnızca bir ekranda olsun, gerçek dünya ile kripto dünyası ortasında köprü kurmayı vaat ediyor.

Öteki taraftan bölüme Samsung, Adidas ve Microsoft üzere şirketlerin yanı sıra global kurum ve kuruluşların dahil olması, ilerleyen devirde bu çeşit mağazaların gerçek hayata entegrasyonunu artırmak için çalışmaların artacağını gösteriyor.
 
Metaverse’deki bu tüm fırsatları göz önüne aldığımızda, bilhassa spor ve NFT kartı meraklıları için yeni alanlar ve heyecan daha yeni başladı diyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu