Mobil

Realme 9 5G’nin teknik özellikleri ortaya çıktı

Bu yıl tanıtılması beklenen Realme 9 5G hakkında yeni bilgiler geldi. Geçtiğimiz sene piyasaya sürülen Realme 8 5G’nin devamı niteliğindeki akıllı telefon, evvelki model üzere MediaTek Dimensity serisi işlemciden güç alacak.

ABD’nin Federal Bağlantı Heyeti (FCC) tarafından sertifika onayı alan RMX3388 model numarasına sahip aygıt, sızan imajlara bakılırsa Realme 8 5G ile misal bir dizayna sahip olacak. Tıpkı Realme 8 5G modeli üzere, 9 5G’nin art tarafında da kare biçiminde bir kamera modülü yer alacağı anlaşılırken; öteki teknik ayrıntılar da muhakkak oldu.

Realme 9 5G özellikleri nasıl olacak?

FCC evraklarında yer alan kullanım kılavuzuna nazaran, Realme 9 5G boyutları 162,5 x 74,8 x 8,5 mm biçiminde olacak. 6.5 inç ekranla geleceği varsayım edilen akıllı telefon güç gereksinimini ise 18W süratli şarj takviyeli 5.000 mAh büyüklüğündeki bataryasıyla giderecek.

Art tarafta 48 Megapiksel + 2 Megapiksel + 2 Megapiksel üçlü kamera; ön tarafta ise 16 Megapiksel özçekim kamerası barındırması beklenen Realme 9 5G, çift bantlı Wi-Fi ile birlikte Bluetooth ve NFC teknolojilerini de destekleyecek. Ayrıyeten aygıt yana monte parmak izi tarayıcı, USB Type-C ve 3,5 mm kulaklık jakını da tüketiciye sunacak.

Yeni modelle alakalı bilinmeyen en kıymetli ayrıntı: fiyatı. Teknik özelliklerine bakıldığında Realme 9 5G’nin orta düzey bir aygıt olacağı kestirim ediliyor. Telefonun bilinmeyen öteki tarafları ise tanıtıldığında muhakkak olacak.

Pekala ya sizler Realme 9 5G hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı aşağıdaki alanda yahut SDN Forum’da paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu