Mobil

Samsung Yeni, 45W Süratli Şarj Aygıtı İnternette Birinci Kere Göründü!

Samsung’un Galaxy S22 serisi ile 45W şarj yeteneğini geri getirmesi bekleniyor. Galaxy Note 10+, Samsung’un 45W süratli şarj özelliğine sahip birinci akıllı telefonuydu, lakin şirketin olağan 25W şarj aygıtından çok daha süratli değildi. Söylenilene nazaran Galaxy S22 serisi ile yenilenmiş 45W şarj aygıtının suratı bir ölçü uygunlaştırıldı.

Samsung’un yaklaşmakta olan 45W şarj aygıtı Galaxy S22’nin piyasaya sürülmesinden evvel internete sızdı. Sızıntı kaynağı Roland Quandt, 45W süratli şarj aygıtının kutusunun fotoğrafını ve model numarasını (EP-T4510) yayınladı. Kutu, şarj aygıtını siyah formu ve birlikte verilen 1,8 m uzunluğundaki USB Type-C – USB Type-C kablosunu gösteriyor. Şarj aygıtının PPS (Programlanabilir Güç Kaynağı) ile USB PD 3.0 protokolünde çalışması bekleniyor.

EP-T4510 45W şarj aygıtının Galaxy S22+ ve Galaxy S22 Ultra’nın pilini yalnızca 30 dakikada 0’dan %70’e kadar şarj edebileceği söyleniyor. Lakin bu mevzuda kesin bir şey söylemek için Samsung’un resmi dataları açıklamasını beklemekte yarar var.

Rakipleri, şarj suratı yarışında Samsung’u geride bıraktı ve hatta kimileri tescilli şarj teknolojileriyle 120W’a kadar süratli şarj sunuyor. Hatta birden fazla Çinli marka, bu ultra süratli şarj aygıtlarını telefonlarıyla bir arada sunuyor. Öte yandan Samsung, yüksek kaliteli telefonlarıyla bir arada şarj aygıtı vermeyi bıraktı…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu