Mobil

MacBook Pro 2021 modelleri düşük temas suratından muzdarip

Apple M1 yonga seti ile donattığı yeni MacBook Pro modellerini geçen yıl piyasaya süren Apple ne var ki temas suratları konusunda tenkit alıyor. Farkında mı bilinmez fakat sınıfındaki pek çok Windows dizüstünün gerisinde kalmış durumda. 

MacBook Pro 2021 yavaş mı bağlanıyor?

Yapılan testler 14 ve 16 inçlik MacBook Pro 2021 modellerinin WiFi suratları açısından adeta yerlerde süründüğünü gösteriyor. En yüksek düzeyin 1644Mbps olduğu testlerde 16 inçlik MacBook Pro 2021 modeli 758Mbps düzeyine kadar düşmüş.

Apple’dan rekor gelir

1 hf. evvel eklendi

Geçen yılın Windows dizüstü modellerinde Intel Wi-Fi 6 AX200 ilişki kartı yer alıyor ve 160MHz frekans ile en güzellerden birisi. Yeniden Killer, Realtek ve MediaTek markalarına ilişkin kartlar var lakin Intel’in altında kalmış. 

MacBook Pro 2021 modellerinin hangi tedarikçiden WiFi 6 kartlarını kullandığı şimdilik bilinmiyor lakin firmanın yazılım tabanlı bir kısıtlamaya gittiğini düşünüyor. Aslında bu sürat düzeyini kullanabilecek hizmet sağlayıcı yahut son kullanıcı pek mevcut değil. Bu bakımdan Apple da güç verimliliğine katkı yapmış üzere görünüyor. 
 

  • Anasayfa
  • Apple
  • Mac / iMac / Macbook / Mac Küçük Haberleri
  • MacBook Pro 2021 yavaş bağlanıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu