Mobil

Logitech, Chromebook’lar için ekran kalemi çıkardı: Logitech Pen

Logitech, dokunmatik ekranlı Chromebook‘lar için tasarlanan bir ekran kalemi piyasaya sürdü. Logitech Pen isimli eser Universal Stylus Initiative (USI) standardıyla uyumlu olması sayesinde piyasadaki birçok Chromebook’ta eşleştirmeye gerek kalmadan çalışabilecek.

Maksat kitlesi öğrenciler olan Logitech Pen, üçgen tasarımı ve tutması kolay büyük gövdesiyle dikkat çekiyor. Ayrıyeten uzun vadeli kullanımda rahatlık sağlayacak silikon tutma yeri de var. 4.096 basınç hassasiyeti sunan ekran kalemi USB-C irtibat noktası üzerinden şarj ediliyor.

Logitech Pen, olağan okul kullanımı senaryosuna nazaran tek şarjla 15 güne kadar dayanabiliyor. Buna ek olarak 30 saniyelik bir şarjın 30 dakikaya kadar kullanım müddeti sağlayabildiğini ve ekran kaleminin şarj olurken de kullanılabildiğini belirtelim.

Son derece sağlam

Sağlamlığa da özel değer verildi. Logitech Pen’in ABD askeri standardı MIL-STD-810G‘yi karşıladığı, bu sayede yere düşmelere karşı son derece sağlam olduğu tabir ediliyor. Ayrıyeten öğrenciler için tasarlandığı için sıvı dökülmesine karşı da muhafazalı.

Logitech Pen şu an için fizikî mağazalarda satılmayacak. Ekran kalemi Logitech’in resmi web sitesi ve eğitim teknolojisi alanındaki bayiler aracılığıyla satın alınabilecek. Aygıt 65 dolar üzere bir fiyat etiketine sahip.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu