Mobil

Xiaomi 12 Ultra’nın tasarımı katılaştı

Geçtiğimiz hafta kullanıcıların beğenisine sunulan Xiaomi 12 serisinin şimdi tanıtılmayan Ultra modeli hakkındaki savlar bitmek bilmiyor. Şu an için ne vakit tanıtılacağı belirli olmayan akıllı telefon, en çok da tasarımı nedeni ile merak ediliyor. Son olarak aygıtın tasarım çizgisini büyük ölçüde mutlaklaştıran yeni bir görsel sızdırıldı.

Xiaomi 12 Ultra, enteresan kamera konseyimi ile kullanıcıların karşısına çıkacak

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde akıllı telefonun alüminyumdan yapılan maketi sızdırıldı. Maket, aygıtın daha evvelki sızıntılarla gerçek orantılı olarak dairesel bir kamera kurulumuna sahip olacağını doğrularken, değişik bir halde kamera adasının devasa bir çıkıntıya sahip olacağını sav etmişti. Bu durum doğal olarak kısa mühlet içinde kullanıcıların reaksiyonuna neden oldu.

Bunun üzerine yakın vakitte Xiaomi 12 Ultra’nın tasarımı hakkında kıymetli bilgiler veren yeni bir görsel sızdırıldı. Kelam konusu görsel, evvelki sızıntının bilakis akıllı telefonun nispeten daha az çıkıntılı ve derli toplu bir kamera kurulumuyla geleceğini gözler önüne serdi.

Aygıt, dörtlü kamera heyetimi ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Bu heyetim; 50 Megapiksel Samsung GN5 ana kamera, 48 Megapiksel 2x, 48 Megapiksel 5x ve 48 Megapiksel 10x zoom yapabilen sensörlerden oluşacak. Birebir vakitte selfie kamerası da ekranın ortasına nokta formunda konumlandırılacak.

6.6 inç 2K çözünürlüklü AMOLED panelle gelmesi beklenen akıllı telefon, geçtiğimiz haftalarda tanıtılan Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisinden güç alacak. 4 nm mimariye sahip olan yonga seti, bir adet 3.0 GHz ARM Cortex-X2, üç adet 2.5 GHz ARM Cortex-A710 ve dört adet 1.8 GHz ARM Cortex-A510 çekirdeklerine konut sahipliği yapıyor.

120W süratli şarj takviyesi ile kesimde en süratli şarj olan modellerden biri olması beklenen Xiaomi 12 Ultra, argümanlara nazaran şubat ayının ortasında Çin bahar şenliğinden çabucak sonra vitrine çıkacak. İlerleyen periyotlarda ise global pazarlara gelecek.

Pekala siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Xiaomi 12 Ultra’nın dizaynını nasıl buldunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu