Sosyal Medya

LinkedIn de Clubhouse akımına katılıyor!

Clubhouse’ın getirdiği sesli toplumsal medya her ne kadar popülaritesini süratlice kaybetmiş olsa da siyasi tartışmalar ya da iş hayatı için Clubhouse’ın hala yeterli bir yer olduğunu söyleyebiliriz. Şaşırtmadı ki Clubhouse tanınan olmaya başladığından beri Facebook, Twitter ve hatta Reddit bu fikri kopyaladı. Artık ise sırada LinkedIn var, platformun maksadı ise iş dünyasına dair tartışmaları yürütmek.

LinkedIn uygulamasına Clubhouse özelliği şubatta geliyor

Yalnızca davet ile erişilebilen sanal etkinliklere pandemi ile daha çok muhtaçlık duyuldu. Clubhouse tanınan olmadan evvel zati bir iştirakçinin ve dinleyicilerin olduğu konferansları sıkça etrafta görüyorduk. Clubhouse’ın tanınan oluşu yalnızca bu fikir üzerine bir toplumsal medya uygulamasının yaratılabileceği motivasyonunu başka uygulamalara sağladı. İş dünyasının olmazsa olmazı LinkedIn’in de emsal bir özelliği getirmesini bekliyorduk, bu nihayet gerçekleşiyor.

Özelliğin geleceği net tarih açıklanmasa da gelecek ay işaret edildi. Yani şubat ayında LinkedIn’in Clubhouse gibisi bir bilhassa buluşacağını söyleyebiliriz. Twitter Spaces’taki üzere moderatörlerin de olduğu bir ortam görmeyi bekliyoruz. Clubhouse ya da rakiplerine nazaran büyük farklara sahip olmalarını beklemesek de LinkedIn’de yeterli bir senkronizasyon sağlanırsa ilgimizi çeken konuşmaları keşfetmemiz kolaylaşır.

Şu ana kadar Clubhouse’ı kendi uygulamasına uyarlayan platform sayısı hayli fazla. Geçtiğimiz aylarda Spotify bile buna dahil olmuştu. Bu müthiş görünen kısmi fikir hırsızlığına karşın Clubhouse’ın nasıl günler geçireceğini merak ediyoruz. Popülaritesi oldukça süratli sönmüş olsa da hala iş dünyasının mensupları kullanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu