İnternet

LinkedIn, Clubhouse gibisi sesli sohbet özelliğini bu ay platforma ekleyecek

Clubhouse’un pandemiyle birlikte epeyce tanınan hale gelmesiyle birlikte birçok platform, kendi sohbet odaklı özelliklerini piyasaya sürmeye devam ederek rekabete katılıyor. Geçtiğimiz Mart ayının sonlarında LinkedIn, Clubhouse gibisi bir sohbet odaları özelliğini geliştirmeye başladıklarını duyurmuştu. Son olarak platform, özelliğin bu ay içerisinde test edilmeye başlayacaklarını açıkladı.

Görüntü versiyonu da gelecek

800 milyondan fazla kullanıcının yer aldığı LinkedIn, platformu kullanıcılarının daha fazla vakit geçirmelerini sağlamak için aktifliklerin listeleneceği, barındırılacağı ve pazarlanacağı bir yer haline getirmek istiyor. Bu teşebbüs birinci adımı olan sesli etkinlikler, bu ay içerisinde birtakım kullanıcılara sunulacak.

Platformun yeni özelliğinde aktifliği toplantı sahipleri yönetecek. İştirakçiler da hem etkinlikler sırasında ve hemde aktiflik sonrasında birbirleriyle konuşabilecek.

Şirketin eser müdürü Jake Poses, TechCrunch’a verdiği demeçte: “Felsefemiz denetimi organizatörlere vermektir. Sanal yuvarlak masaları, ocak başı sohbetlerini ve daha fazlasını barındırmayı kolaylaştırmak istiyoruz.” tabirlerinde bulundu.

LinkedIn ayrıyeten ilkbaharda özelliğin görüntü versiyonunu da test etmeye başlayacak. Her iki hizmet de fiyatsız olarak sunulacak ve faalleri yürütmek için gerekli olan tüm araçlar üçüncü taraf yazılımının kullanılmasını gerektirmeyecek formda platform tarafından sağlanacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu