İnternet

TP-Link, En Yeni WiFi Teknolojileriyle CES’te

Tüketici ve kurumsal ağ eserleri alanında dünyanın önde gelen üreticilerinden TP-Link®, en yeni ağ teknolojilerini CES Fuarı’nda tanıtıyor. 5-8 Ocak 2022 tarihleri ortasında ABD’de yapılan fuarda TP-Link, ödüllü WiFi 6E yönlendiricisi olan Archer AXE200 Omni modeli de dahil, WiFi 6E teknolojili pek çok eserini sergiliyor. TP-Link’in yeni teknolojili konut ağı eserleri, Tapo serisi akıllı mesken tahlilleri ve kurumsal ağ eserleri Venetian Expo 52539 nolu standda ya da TP-Link web sitesinde görülebiliyor.

TP-Link’in CES’teki standında öne çıkan eserler ortasında mekanik olarak dönebilen antenlere sahip olan Archer AXE200 Omni; WiFi 6E Mesh sistemi olan Deco XE200, Tapo’nun ortalarında sensörlerin de yer aldığı en yeni akıllı mesken eserleri ve Omada SDN denetleyici tarafından yönetilebilen kurumsal 10G yönlendiriciler ve ağ anahtarları bulunuyor.

Dönen Antenli, Üç Bantlı WiFi 6E Yönlendirici

Her vakit en gelişmiş WiFi teknolojileriyle donatılmış eserler geliştiren TP-Link, Archer AXE200 Omni model yönlendiricisiyle CES 2022 İnovasyon Onur Mükafatı kazandı. Üç bantlı bir WiFi 6E yönlendirici olan eser, 11 Gbps üzere inanılmaz WiFi suratlarına sahip ve 6 GHz bandında çalışıyor. Üzerinde yer alan bir adet 10G, bir adet 2.5 G WAN/LAN temas noktalarıyla kablolu temaslarda da çok yüksek suratlar sunan yönlendirici, yenilikçi mekanik dönen antenlere sahip. Dönen antenler, kullanıcılara kolaylık sağlıyor. El ile anten ayarı yapmaya gerek kalmıyor; uygulama üzerinden antenler istenen istikamete döndürülebiliyor. Böylelikle kablosuz sinyal iletimi daha verimli oluyor.

WiFi 6E Mesh Sistemi: Deco XE200

CES’te öne çıkan bir başka TP-Link eseri ise Deco XE200 modeli. Üç bantlı bir WiFi 6E Mesh tahlili olan eser, hem geniş kapsama alanı, hem daha çok aygıta (200’den fazla) dayanak verebiliyor. Deco XE200 ünitelerinin içerisinde 16 adet yüksek yararlı anten yer alıyor. Ayrıyeten çoklu Gigabit irtibat noktaları sayesinde eşzamanlı olarak yüksek iletim sağlanıyor. Bir adet 10 Gbps ve iki adet Gigabit temas noktalarıyla kesintisiz cümbüş keyfi yaşanıyor.

WiFi 6E teknolojisiyle Mesh teknolojisini birleştiren Deco XE200, AI-Driven Mesh teknolojisiyle donatılmış durumda. Bu sayede aygıtlar, kullanıcıların gereksinimlerine ve ortamına uygun özel bir Mesh sistemi geliştirebiliyor. Ayrıyeten TP-Link, Deco akıllı anten teknolojisi üzerinde çalışıyor. Daha çok ve daha akıllı anten içeren bu teknoloji sayesinde, paraziti engelleyen, suratı artıran ve WiFi kapsama alanını genişleten bir Mesh ağı elde edilecek. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu