İnternet

LG yeni taşınabilir otonom meskenini gösterdi…

LG, tüketici elektroniği teknolojileri konusunda sanayiye liderlik eden isimlerden biri. Şirketin CES 2022’de şimdiye kadar gördüğümüz en heyecan verici konseptlerden birini tanıtması da, bu özelliğinden öndün vermeyeceğini kanıtlıyor. Bu yeni konsept, “tekerlekli bir otonom mesken” olarak tanımlanabilir.

LG Omnipod, şirketin söylediğine nazaran, “mesken ve otomobil ortasındaki ayrımı bulanıklaştıran bir mobilite konsepti tahlili” ve tekrar CES 2022’de görücüye çıkan LG’nin Connected Car vizyonunun epeyce çarpıcı bir halde genişletilmiş parçası olarak görülüyor. Araç, otonom bir yapıya sahip; yani şoförsüz yol alabiliyor.

Konsept araç, LG Electronics’in CEO’su William (Joo Wan) Cho‘nun sanal basın toplantısına tanıtıldı. Bu araç minyatür bir özel jet kabini olarak da düşünülebilir. LG Omnipod, yayılan bir “Meta Ortam” ekran sisteminin yanı sıra buzdolabı ve geri çekilebilir mobilyalar üzere araç içi özelliklere sahip. Bunlar da onu, “kişisel hayat alanının yoldaki hali” olarak görmemizi sağlıyor. “Meta Ortam” ekran sisteminin, yolcunun tercih ettiği bir dış ortamı taklit eden bir dizi uyarlanabilir iç ekran manasına geldiğini varsayabiliriz.

Ve doğal ki AI Concierge Hizmeti de bulunuyor. LG, bu hizmette sanal insanların (avatarların) kabin içindekilere hizmet için bekleyeceklerini öngörüyor ve burada bahsedilenin ışık, sıcaklık, gürültü ve sürat takviyesi olacağı iddia edilebilir.

LG

Bunun yanı sıra, üstteki fotoğrafta görünen menü ekranı, bu AI yol arkadaşlarının Omnipod’unuza yemek siparişi de verebileceklerini gösteriyor, bu yüzden şimdi tam olarak hayal edemediğimiz birçok fonksiyonu yerine getirebileceklerini de söylemek mümkün.

Basın toplantısında aracın gün içinde bir taşınabilir ofis formunda, dinlenmek için sinema şeklinde ve gibisi senaryolarda nasıl kullanılabileceği de anlatıldı. 

İddia edebileceğiniz üzere şu anda LG Omnipod hakkında daha fazla ayrıntı bulunmuyor. Mobilite konsepti motamot devam ediyor ve markanın krom kaplı geleceğe yönelik vizyonunu bir mühlet daha kapsamlı bir formda incelememiz pek mümkün gözükmüyor…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu