Mobil

Lenovo Legion Y700 oyuncu tableti netleşiyor

Geçtiğimiz yılın çeyreğinde birinci oyuncu telefonunu inovatif adımlarla tanıtan ve oyuncu bilgisayarlarının akabinde oyuncu telefonu pazarına da giriş yapan Lenovo, ortadan geçen bir yılı aşkın müddetin sonunda oyuncu tabletini de oluşturmaya başladı. Bu alanda oyunculara hitap eden birinci tableti yakın vakitte tanıtması beklenen üretici, Legion Y700 ile ilgili birinci teaserı da yayınladı. Lenovo Legion Y700 oyuncu tableti geliyor.

2022 yılının birinci çeyreğinde yeni tabletini tanıtacak olan Lenovo, şimdiden oyuncu tableti ile ilgili bilgileri karşımıza çıkardı. Bilhassa ekran tarafında netleşmeye başlayan Legion Y700‘ün doğal olarak üst seviye donanıma ve oyuncular için konforlu dizayna sahip olması gerekiyor. Ortaya çıkan bilgiler ve imgeler donanım tarafının geçer not alacağını, tasarım tarafının ise günlük kullanımı andıracağını gösteriyor.

Lenovo Legion Y700 ekran ayrıntıları ile netleşti

Şirket tarafından yayınlanan teaser manzarasına nazaran 8.8 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olacak olan Lenovo Legion Y700, 1600×2560 piksel çözünürlük sunacak. Ayrıyeten tablet yatay olarak tutulduğunda kenardaki çerçevelerin inceliği ile oyunculara daha âlâ bir oyun tecrübesi yaşatacak. Bunun dışında 120Hz yenileme suratına sahip olan bu ekranın 240Hz dokunmatik örnekleme suratı da bulunacak. Yayınlanan teaser ekran panelini gün yüzüne çıkarmazken, başka teknik ayrıntıları yapılan tezler doğrultusunda aktarabiliriz.

Gücünü Qualcomm’un yeni Snapdragon 8 Gen 1 yongasından alacak olan Lenovo Legion Y700, piyasadaki tüm oyunları rahatlıkla oynatabilecek. 4nm üretim sürecinden geçen bu işlemciyi şimdi rastgele bir aygıtta deneyimleyebilmiş değiliz. Fakat şirket, bu yonga setinin Snapdragon 888‘den daha performanslı ve daha verimli olduğunu çok öncesinde açıklamıştı.

8GB / 12GB RAM ve 256GB depolancak seçeneklerinin bulunacağı bilinen oyuncu tabletinde kaç mAh pil yer alacak şimdi netleşmiş değil. Bunların dışında Lenovo Legion Y700 ile ilgili teknik ayrıntı bulunmuyor.

Pekala sizce oyuncu tabletleri popülerleşir mi? Siz oyuncu tabletini mi tercih edersiniz? Yoksa oyuncu telefonlarını mı? Yorumlarda belirtebilirsiniz…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu