BilimTeknoloji

Kuzey Amerika’da yılın araba, pickup ve SUV mükafatını kazananlar belirli oldu

NACTOY olarak kısaltılan, Kuzey Amerika pazarında yılın araba, pickup ve SUV modellerinin belirlendiği müsabakanın bu yılki kazananları belirli oldu. Her bir kategoride finale kalan elektrikliler vardı fakat gülen taraf içten yanmalılar oldu.

2022 Kuzey Amerika’da Yılın Arabası Ödülü’nü kazanan isim Honda Civic oldu. Bu kategoride finale kalan arabalar Honda Civic, elektrikli Lucid Air ve Volkswagen Golf 8 (Golf GTI/Golf R) olmuştu. Bilhassa Lucid Air, menzili ve öbür özellikleriyle en çok konuşulan arabalardan biri olmuştu. Lakin heyetten en yüksek puanı alan taraf Civic oldu.

Pickup tarafında bu yıl finale kalan modeller Ford Maverick, Hyundai Santa Cruz ve Rivian R1T olmuştu. Bu alanda da heyetin oylarıyla öne çıkan isim Ford Maverick oldu ve topladığı puanlarla rakiplerini geride bıraktı.

SUV/CUV rekabetinde Ford Bronco, Genesis GV70 ve Hyundai IONIQ 5 son dönemece kalan taraflardı ve bu alanda da yüzü gülen taraf Ford oldu. Bronco‘nun ipi göğüslemesiyle Ford, müsabakadan iki mükafatla ayrıldı.

Geçtiğimiz yıl birebir kategorilerin kazananları sırasıyla Hyundai Elantra, Ford F-150 ve Ford Mustang Mach-E olmuştu. Görüldüğü üzere Ford, iki yıldır bu müsabakanın baskın ismi olmuş. Aşağıdaki galeride bu yılın finalist modellerinin dizaynına göz atabilirsiniz:

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu