BilimTeknoloji

Kripto para cüzdanlarını hedefleyen bir ziyanlı yazılım ortaya çıktı

Bugün kripto para cüzdanları sayılamayacak kadar çok ve hepsinin çok sayıda kullanıcı var. Kıymeti milyar dolarlarla söz edilen kripto para cüzdanlarını hedefleyen siber saldırganlar da boş durmuyor. 

MetaMask kullananlar dikkat!

Mars Stealer ismiyle ortaya çıkan bir ziyanlı yazılım, tarayıcı eklentisi olarak kullanılan kripto para cüzdanlarını hedefliyor. MetaMask, Binance ve Coinbase üzere gibi yaklaşık 40 cüzdan eklentisi tehdit altında. 

Kripto parası olanlar dikkat!

3 gün evvel eklendi

Oski isimli truva atını temel alan yeni yazılım dikkat etmeden torrent sitelerinden yahut FTP adreslerinden indirdiğiniz evrakların içerisinde yer alabiliyor. Sisteme iner inmez kripto para cüzdanlarına yahut iki etaplı güvenlik tahlillerine ilişkin anahtarları tutmuş olduğunuz yahut metin evraklarını tarıyor. Bulduğu her türlü bilgiyi kopyalayarak kendisini siliyor. 

Yazılım Kazak, Azeri, Özbek, Belarus ve Rus lisanlarını kullanan sistemlerde etkin olmuyor. Firefox ve Opera hariç tüm Chromium tabanlı tarayıcılara bulaşabiliyor. Bu ikisine de elinde bulundurduğu kullanıcı bilgilerini daima deneyerek saldırıyor. 

Mars Stealer yazılımı kara borsa forumlarda 140$ fiyat etiketi ile satılıyor. Nispeten fiyatı düşük olduğu için şimdiden sayısız saldırganın bunu satın aldığına kuşku yok. Uzmanlar katiyetle bilmediğiniz belgeleri indirmemenizi ve linklere tıklamamanızı istiyor. 
 

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Kripto Para Haberleri
  • MetaMask cüzdanlar tehlikede

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu