Mobil

Kızaklı telefonları özleyenlere: Planet Astro Slide 5G tanıtıldı

Son yıllarda güzelce birbirini tekrar eden üreticiler, telefon bölümünü kısır bir döngüye soktu. Bilhassa tasarım tarafında daima tıpkı modeller kullanıcıları karşılarken, vakit zaman ortaya çıkan inovatif eserler bu durumun gelecekte değişeceğinin sinyallerini veriyor. Kimi üreticilerin katlanabilir modeller üretmesiyle bir nebze de olsa çeşitlenen pazar, bu telefonların yüksek maliyeti sebebiyle farklı alternatifler de arıyor. Bugün tanıtılan Planet Astro Slide 5G, pazara farklı bir seçenek olurken, eskilerin yüzünde tebessüm oluşturuyor.

Planet Astro Slide 5G teknik özellikleri

CES 2022 etkinliğinde duyurulan yeni Planet Astro Slide 5G, yaklaşık 12 yıl evvel tanıtılan Nokia E7’yi andırıyor. O devirler bilhassa BlackBerry ve Nokia cephesinden gelen bu telefonlar, ortadan geçen yılların sonunda 5G dayanaklı bir biçimde karşımıza çıktı. 6.39 inç büyüklüğünde 1080×2400 piksel çözünürlükte Gorilla Glass 3 muhafazalı AMOLED ekranla gelen Astro Slide 5G, kızaklı klavye sebebiyle biraz kalın.

Gücünü 7nm üretim sürecinden geçen MediaTek Dimensity 800 5G’den alan kızaklı telefonda 8GB RAM ve 128GB dahili depolama bulunuyor. Art tarafında Sony imzalı ve tekli 48 Megapiksel çözünürlükte kameranın yer aldığı modelde QWERTY klavye ile yazı yazmak daha kolay bir hal alıyor.

13 Megapiksel ön kamera, 4000 mAh pil ve 30W süratli şarj gücü de yeni Astro Slide 5G’ye eşlik ediyor. Bunların dışında yalnızca mavi renk seçeneğinden, Android 11 yahut Linux işletim sistemlerinden ve microSD kart takviyesinden kelam edebiliriz. Telefon, kullanıcının talebine nazaran Android yahut Linux olarak tercih edilebiliyor. Birebir vakitte üretici, aygıta Sailfish OS takviyesini getirmek için de uğraş sarf ediyor.

İşlemci MediaTek Dimensity 800 (7nm)
Ekran 6.39 inç 1080 x 2400 çözünürlüklü 60 Hz tazeleme suratı sunan AMOLED panel
Depolama 128 GB
Bellek 8 GB RAM
Art kamera 48 Megapiksel ana
Ön kamera 13 Megapiksel
Batarya 4.000 mAh, 30W süratli şarj
Başka Bluetooth 5.2, 5G, microSD
İşletim sistemi Android 11 / Linux

Planet Astro Slide 5G fiyatı

CES 2022’de uzunluk gösteren yeniPlanet Astro Slide 5G, tek depolama / RAM ve renk seçeneği ile geliyor. Mart ayında kullanıcılarla buluşması beklenen telefonun fiyatı biraz tuzlu gözüküyor. Hakikaten şirket bu model için 1167 dolarlık fiyat biçmiş durumda.

Pekala siz yeni Planet Astro Slide 5G ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Sizce kızaklı telefonlar kullanışlı mıydı? Kızaklı modeller geri döner mi? Yorumlarda belirtebilirsiniz..

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu