Mobil

Google Pixel Fold modelinin tasarım ayrıntıları netleşti!

Google Pixel Fold modeli, katlanabilir akıllı telefon ve tablet piyasasındaki rekabete katılmaya hazırlanıyor. Resmi olarak geliştirildiği belirtilen aygıt ile alakalı da her geçen gün yeni bilgiler ortaya çıkıyor. Bilhassa tasarımı merak edilen Pixel Fold, Android 12 Beta sürümünde görüldü.

Arayüzde yer alan rehber sayesinde genel sınırları ile birinci kere bizleri karşılayan aygıtın, tasarım ayrıntıları da bir nevi katılaştı. Görünüşe nazaran Google farklı bir dizayn kullanacak.

Google Pixel Fold, Android 12 Beta’da ortaya çıktı

9to5Google‘ın ortaya çıkardığı animasyonlar, aygıtın tasarım ayrıntılarını da gözler önüne seriyor. Uzun vakittir katlanabilir akıllı telefon ve tablet pazarına gireceği bilinen şirket, birinci sefer bu kadar net bir biçimde Pixel Fold’u gösterdi. SIM kart konusunda yardımcı olması için yapılan görüntü, Android 12‘nin tam sürümünü yayınlanması ile de kaldırılabilir. Hatta kimi kaynaklar, ilerleyen basamaklarda görüntünün da değişim gösterebileceğini sav ediyor.

Aygıtın hem kapalı hem de açık halini gözler önüne seren görüntüye nazaran Google, biraz farklı bir tasarımı tercih edecek. Şirket Samsung Galaxy Z Fold 3 modelindeki üzere dar bir ekran kullanımını benimsemeyecek üzere gözüküyor. Hatta tasarım birinci bakışta Oppo’nun Find N modeline de epeyce benzetildi. Ayrıyeten fizikî tuşlardan yalnızca ses kısma ve açmanın yer aldığı dizaynda, kullanıcıları bir de parmak izi okuyuculu bir güç düğmesi karşılayabilir.

Tam 7:8 ekran oranına sahip olduğu hesaplanan Google Pixel Fold, 7.6 inçlik ekranı ile kullanıcılarının beğenilerine sunulacak. Ayrıyeten aygıtın son model Google Tensor işlemcisi ile piyasaya çıkması bekleniyor. Lakin kamera kurulumunun, katlanabilir yapısı nedeniyle farklı olabileceği de gelen bilgiler ortasında.

Şimdi geliştirme basamağında olan Pixel Fold, 2022‘nin ikici yarısına kadar piyasaya uğramayacak. Geçtiğimiz Kasım ayında yayınlanan bir raporda, Google‘ın kesim siparişlerini iptal ettiği belirtilmişti. Bu nedenle aygıt için resmi çıkış tarihi konuşmalarını yapmak için biraz erken.

Pekala sizler Google Pixel Fold modelini nasıl buldunuz? Sizce Google, yeni katlanabilir aygıtı ile beklentileri aşabilecek mi? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu