Donanım

İş için Monitör ve Masaüstü PC satın alırken dikkat edilecek noktalar

Yılın en hoş vakti geldi. Evet, 2021 yılı sona eriyor ve inanılmaz indirim fırsatları yaklaşıyor! Üst sınıf profesyonel monitörlerden mükemmel AIO PC’lere kadar, reddedemeyeceğiniz kadar hoş teklifler sizleri bekliyor.

İş için Monitör ve Masaüstü PC satın alırken dikkat edilecek noktalar

Ev-ofis sisteminizi yahut iş bilgisayarınızı, hatta tahminen de ikisini birden yükseltmek için en yeterli fırsat.

Yanlışsız eseri nasıl seçeceksiniz? Tercihinizi yaparken, işinizi süratli ve verimli halde yapmanın ötesinde çalışma ortamınızın bütünlüğünü bozmadan ona dahil olabilecek bir eser seçmeyi de düşünmelisiniz.

Tetiğe basmadan evvel göz önünde bulundurabileceğiniz birkaç noktayı hatırlatalım:

Ebatlar ve Form Faktörü

Hem monitör, hem de masaüstü bilgisayar tarafında, uygun olan boyutu satın alın. Başka herşey sıkıntıları daha da büyütür. Mesela, nispeten ufak bir masanız ya da çalışma alanınız varsa, üçte ikisini kaplayan bir kasa satın almak yeterli seçim olmaz.

İş odaklı masaüstü bilgisayarlarda daha küçük form faktörüne yönelmenizi tavsiye ederiz. Bunlar asgarî yer kaplar ve hem çalışma ortamınızın daha ferah görünmesini sağlar, hem de işinizi yaparken gereksinim duyacağınız öbür araçlar için boş alan bırakır.

İş uygulamaları çoklukla ağır işlemci gücü gerektirmez. Hasebiyle ufak bilgisayarlar da gereksiniminiz olan performansı pekala görecektir. Ayrıyeten, geniş veritabanlarında karmaşık hesaplar yapmak zorundaysanız bile ufak form faktörlü PC’lar ortasında da şaşırtan güçte alternatifler bulabilirsiniz.

Performans ve Teknik Özellikler

İş monitörü yahut Desktop PC satın almak istiyorsanız, öncelikle aradığınız performans ve donanım özellikleri hakkında biraz fikriniz olması güzel olur. Böylelikle bütçenizi de size en fazla avantaj getirecek formda ayarlayabilirsiniz.

Cinebench yahut CPU-Z üzere araçların Benchmark testlerine bakarak mevcut donanımınız satın almayı planladığınız bileşenlerle karşılaştırın. Böylelikle satın aldığınız sistemin elinizdekinden düşük performans göstermesi tehlikesinden kurtulmuş olacaksınız.

Monitör tarafında gerçek seçimi yapmak son derece değerli. Örneğin evraklar ve karmaşık hesap cetvelleri ile çalışan profesyoneller, çoklukla geniş renk gamı yahut HDR üzere özelliklere gereksinim duymaz. Bunun yerine üstün ergonomik özelliklere ve uzun saatler rahatça çalışmak için konforlu görüntüleme yeteneklerine sahip bir monitör tercih etmek daha uygun olacaktır. Buna karşılık; renk kıymetlerinin değerli olduğu grafik ve sanat yüklü işlerde çalışanlar HDR ve geniş renk gamı özelliklerinden ödün vermeyecektir.

AIO ya da Desktop PC

Bir AIO (All-in-One) PC, bilgisayarın tüm bileşenlerini monitör kasasının içinde barındırır. Hasebiyle masanızda en ferah çalışma ortamını oluşturmak için bir AIO PC ve kablosuz etraf üniteleri tercih edin.

Belirtmeden geçmeyelim: Birçok AIO PC, soğutma açısından kâfi alan olmadığı için süreç gücünden makul oranda ödün verebilir. Bununla birlikte, MSI’ın AIO PC’leri internet araçları üzere iş odaklı uygulamaları ve misyonları rahatlıkla gerçekleştirebildikleri için bu açıdan bir dezavantaj sunmazlar.

Ağır işgücü gerektiren uygulamaları sıklıkla kullanıyorsanız bir masaüstü PC almanız daha yeterli olur. Eser serilerimiz ortasında sizi şaşırtacak kadar güçlü kompakt seçenekler var.

Eye Deva Teknolojileri

Bazen iş yaparken vakit geçmek bilmez ve iş uzayıp masraf. Saatlerdir gözünüzü monitörden ayırmadığınızı fark edersiniz. Sık sık orta vermek en sağlıklı tahlil olsa da biliyoruz ki bu her vakit mümkün değil.

Eye Deva Teknolojisi, gözlerinizin sıhhatini korumak için Anti-Flicker (çıplak gözle fark edemeyeceğiniz ekran kırpışmasını önleme) ve Less Blue Light (mavi ışık yayılımını filtreleme) üzere özellikler sunar. Uzun saatler çalışmak zorunda iseniz, iş bilgisayarı satın alırken bu özellikleri kesinlikle göz önünde bulundurun.

TUV Sertifikası, göz sıhhatinizi koruyan standartlara uygun eserleri bulmak için en uygun yoldur. Eser sayfalarında TÜV Certification logosunu arayın. Böylelikle gözlerinizle dost bir eser satın aldığınızdan emin olacaksınız.

MSI’ın İş ve Üretkenlik Eser Serisi

İş bilgisayarları ve elektroniği seçerken bu aygıtların görünümlerine ve masanızın üzerinde fazla yer kaplamayacak olmalarına dikkat etmek gerekir. MSI’ın iş odaklı eserleri kusursuz görünen ve çalışma alanınıza zerafet katan bir tasarım ideolojisi ile üretildiler.

Eserlerimizin aldıkları Reddot Tasarım mükafatları de başarımızın birer göstergesi. Bakalım, bu yılki alışverişinizde hangi eserler iş ortamınızı zenginleştirecek!

Elegan İş Monitörleri

Monitörünüz dış dünyaya açılan pencerenizdir. Münasebetiyle ister sayılarla savaşıyor, ya da gün uzunluğu işlerin yürümesi için dokümanlar ortasında boğuşuyor olun; her vakit pak, profesyonel bir çalışma ortamını hak ettiğinizi hatırlayın. MSI’ın Çağdaş İş ve Üretkenlik monitörleri bu tam da bu hedefle ve titizlikle tasarlandılar. Çarpıcı dizaynları, kusursuz IPS panelleri ve kesim standardı göz muhafaza özellikleri ile konforlu bir tecrübe yaşatıyorlar.

Çağdaş MD271PW

Girdiğiniz ortamda Çağdaş MD271PW iş monitörü varsa gözünüze çarpacak birinci obje olur. Jilet üzere incecik çerçeveleri, şık beyaz dış yüzeyi ve göz alıcı 1080p 75Hz IPS paneli ile şirketinizin üslubu olarak sergilemekten gurur duyacağınız bir eser ve 2021 RedDot tasarım mükafatı sahibi.

Bu monitör ayrıyeten TÜV sertifikası ile ekrandaki gözle görülmeyen kırpışmaları azaltan Anti-Flicker teknolojisi ve göz yorgunluğu ve uykusuzluğu arttıran mavi ışığı azaltan Less Blue Light teknolojisi üzere en yüksek göz müdafaa teknolojilerini de kullanıyor. Böylelikle ağır iş günlerinde bile gözleriniz yorulmadan uzun mühlet keyifle çalışabilirsiniz.

Üst Sınıf Profesyonel Monitörler

Renk kıymetlerinin değerli olduğu karmaşık grafik dizaynlarla çalışıyorsanız çözünürlükten ve renk doğruluğundan ödün vermek imkansızdır. Üst sınıf profesyonel monitörler fabrikadan kalibre edilmiş olarak çıkarlar ve böylelikle üstün renk doğruluğu ile mümkün olan en güzel renk gamını sunarlar.

Monitörde iki renk ortasındaki algısal fark, dE (Delta E) pahası olarak tanımlanır. Delta E < 3 bedeli, profesyonel eserlerde kabul edilen standarttır. Daha küçük pahalar elbette daha düzgündür.

Summit MS321UP

Eksiksiz renk aralığı ve doğruluğu ve yüksek çözünürlük sunan profesyonel bir monitör satın almayı düşünüyorsanız en ülkü tercih Summit MS321UP olacaktır.

Dik bir baş ve omuzlarınızla kalabalığın ortasından sıyrılabilmeniz için tasarlanan MS321UP, elegan görünümü ve üst sınıf teknik özellikleri ile 4K IPS panelinde fabrikadan %95 DCI-P3 ve Delta E <=2 kıymetlerinde kalibre edilmiş olarak çıkar. Renklerin kıymetli olduğu profesyonel işler için kusursuz seçim!

Şık ve Güçlü AIO PC’ler

Bazen yalnızca masada yer kaplamayan, işinizi görece bir PC istersiniz. Bir adım öteye gitmeye ne dersiniz?

AIO PC’lerde tüm süreç gücü monitörün içine yerleştirilmiştir. Etrafınızda kablo göremezsiniz. Yalnızca fare ve klavyenizi bağlayarak çalışmaya hazırsınız! MSI’ın AIO PC’leri, iş odaklı olarak tasarlanmıştır. İşleri yürütmek için gereksiniminiz olan gücü masanızda fazladan yer kaplamadan sunarlar.

Çağdaş AM242TP 11M

Birinci bakışta Çağdaş AM242TP 11M AIO PC, harika pak bir tasarım ve incecik çerçevesiyle sıradan bir MSI monitör üzere görünür. Ama yakından baktığınızda daha evvel gördüğünüz tüm PC’lerden daha nizamlı bir sistemle karşılaşırsınız zira aslında o, tüm fonksiyonlarıyla eksiksiz bir Windows bilgisayardır.

AM242TP 11M, Intel Core i7 1165G7’ye kadar işlemci ve Intel Iris Xe grafikleri ile ofis misyonlarında inanılmaz bir performansa sahip. Ayrıyeten bu AIO PC, 23.8” 1080p IPS dokunmatik paneline ek olarak MSI Less Blue Light ve Anti Flicker teknolojilerini de barındırıyor. Gözlerinizin konforundan ödün vermeden tüm işlerinizi süratle bitirebilir ve geceleri huzurla uyuyabilirsiniz.

Dokunkatik ekrana gereksinim duymuyorsanız ayırdığınız bütçeyi biraz daha düşürmek için AM241P 11M ülkü bir tercih. AM242TP ile birebir ekran ve donanıma sahip, lakin bu modelde dokunmatik panel mevcut değil. [JJ1]

Kompakt İş ve Üretkenlik PC’leri

Kompakt PC’ler, AIO PC’lere nazaran bir adım daha yüksek performans sunarlar. Evet, masanızda bir ölçü yer kaplayacaklar; lakin bu alan tam boyutlu bir masaüstü PC ile karşılaştırılamayacak kadar az. Biraz ekstra performans arıyorsanız katiyetle satın almaya değer!

MSI PRO DP21 Kompact Desktop PC

Yaratıcı tasarım, tesirli termal tahliller ve Intel’in 11.Nesil masaüstü işlemcileri sayesinde PRO DP21 masaüstü sınıfı bir performansı sırf 2.3 litre hacimli bir kasa içinde sunuyor. Karşılaştırma yapmak gerekirse; standart bir ATX masaüstü bilgisayarın hacmi 30 litre civarında!

PRO DP21, 11.Nesil Intel Core i7 11700 CPU’ya kadar süreç gücü ve 64GB Dual-channel DDR4 bellek ile gelir. Çift COM portu sayesinde barkod okuyucular, fatura yazıcıları üzere en çok kullanılan POS aygıtlarını bağlamanıza imkan tanır.

Bu makine sadece 2.3 litrelik bir kasa içinde olsa da onu gerektiğinde rahatça yükseltebileceğiniz biçimde tasarladık. Yalnızca yan kapakları açarak bir adet M.2 SSD, iki adet 2.5” SATA HDD/SSD ve iki bellek modülü yuvasına rahatça erişebilirsiniz.

MSI İş ve Üretkenlik Serisi Eserler ile Yılbaşı Kutlamalarına Katılın

Yeni Yıl ruhunu biz de hissediyoruz! İşte bu yüzden MSI olarak kutlamalarınıza birkaç fırsatla ortak oluyoruz!

İş ortamınıza şıklık ve kalite katacak bir monitör ya da masaüstü bilgisayar, ya da tüm işlerin üstünden gelip tıpkı vakitte yer tasarrufu yapacak bir AIO PC satın almayı planlıyorsanız bu sıralar en uygun zaman!

Satıcıların sunduğu yılbaşı indirimlerine ek olarak bu yıl da MSI’dan fantastik ikramlar kazanabilirsiniz. 1 Aralık – 31 Aralık 2021 tarihleri ortasında monittör, AIO PC yahut masaüstü PC satın alanlar bu armağanların keyfini çıkaracaklar.

Merak etmeyin, bu tarihler ortasında aldığınız esere ilişkin armağanınızı talep etmek için 14 Ocak 2022’ye kadar vaktiniz var. Yani aceleye gerek yok.

MSI’dan 2021 Yılbaşı Mükafatları

2021 Aralık ayı boyunca MSI’ın İş ve Üretkenlik ya da İçerik Tasarım eserlerinden satın alın, olağanüstü ödülünüzü bizden isteyin. İşte kazanacaklarınız:

MSI Çağdaş LED Lux Ekran Işık Çubuğu

İster meskenden çalışın, ister yeni bir ofis kuruyor olun; MSI’ın bu birinci ikramı hoşunuza gidecek. Seçili MSI eserleri ile birlikte piyasa pahası 900 TL olan Çağdaş LED Lux Ekran Işık Çubuğunuzu talep edebilirsiniz.

Gözlerinizi almadan ve ekrandan yansıyıp parlamadan çalışma ortamınızı aydınlatmanın yanı sıra, LED Lux ekran ışık çubuğu geceleri çalışırken yahut güzel aydınlatılmamış ortamlarda daha âlâ odaklanmanızı da sağlar. İnce aerodinamik tasarımı ve kaliteli üretimi ile ev-ofisinize yahut çalışma masanıza mükemmel bir ambiyans kazandırır.

Centr Fitness App: 1 Aylık Fiyatsız Abonelik

Yılbaşına yanlışsız çoğumuzda sıhhat açısından biraz gevşek davranma eğilimi var. Bu denli hoş yiyecek varken azıcık dikkatsiz davranmak cürüm mu?))

Eski halinize dönmenin eğlenceli bir yolu var. Centr taşınabilir uygulaması üzerinden Chris Hemsworth ve takımı ile antrenman yapın, yiyin ve çok daha yeterli yaşayın. Seçili MSI eserlerini satın alarak 375 TL pahasındaki 1 aylık Centr aboneliğinizi talep edebilirsiniz.

MSI’ın 2021 Yılbaşı Promosyonları ile ilgili daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz


[JJ1]Can’t add a whole other paragraph about AM241P if this is the only difference. Please let me know if any hardware differences or any other key feature differences exist. If not, will have to combine the two products here.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu