Donanım

Lexar premium DDR5 belleğini duyurdu

Üst sınıf bellek eserleri ile tanıdığımız Lexar markası DDR5 standardını da göz gerisi etmiyor. Şimdi DDR5 bellekler ile uyumlu işlemciler yaygın değil lakin Lexar tam vaktinde en güzeline sahip olmanızı istiyor. Lexar ARES DDR5 bunun için hazırlandı. 

Lexar ARES DDR5 neler sunuyor?

Agresif bir dizayna sahip olan ARES DDR5 bellek modülü 4800MHz suratında çalışıyor. Böylelikle DDR4-3200 modellerinden 1.5 kat daha âlâ bir bant genişliği sunuyor. Intel Alder Lake masa üstü işlemcilerle âlâ bir ikili olmak için tasarlandı. 

İnce bir alüminyum ısı dağıtıcıya sahip olan bellek böylelikle verimliliğe de katkı sağlıyor. Güç tüketimi bu sayede 1.1 V üzere düşük düzeylerde seyrediyor. Entegre ECC yanılgı düzeltme özelliği sayesinde bilgi güvenilirliğini ve sürdürülebilirliğini en uygun seviyede tutuyor. 

Dahili bir güç idare devresi de bulunan Lexar ARES DDR5 hem profesyoneller hem de oyuncular için en yeterli alternatiflerden birisi olma maksadında. Lexar ARES DDR5 bellek önümüzdeki haftalardan itibaren ABD ve Avrupa pazarında yaygın olarak satışa sunulacak. 
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu