Mobil

iPhone’unuz Sizi Dinliyor Olabilir: Siri Kayıtları Kaydediliyormuş!

Hepimizin ortak tedirginliği, “sanki dinleniyor muyuz?” Akıllı telefonların bizi dinlediği tasası halk ortasında hayli yaygın. Dinleniyor muyuz, dinlenmiyor muyuz konusu hayli geniş bir tartışmaya hamile, lakin ortaya çıkan bu kusur, iPhone’ların dinlenmesine sebep oluyor; en azından Siri üzerinden…

Bu sorunun kaynağı, iOS 15 ile tanıtılan “Siri’yi Güzelleştir ve Dikte” seçeneğinin otomatik olarak aktifleştirilmesi olarak saptanmış durumda. Buna nazaran bu özellik aktif olduğunda, kullanıcının Siri ile yaptığı görüşmeler, tahlil gayesiyle kaydediliyor. Neyse ki sorun çok ilerlemeden Apple tarafından fark edilmiş ve yayınlanan yeni bir güncelleme ile bu sorun ortadan kaldırılmış durumda.

Apple, iOS 15.2 sürümü ile ortaya çıkan bu sorunu iOS 15.4 sürümü ile kapattıktan sonra, incelemeyi durduklarını ve meseleden etkilenen tüm aygıtlardan aldıkları ses kayıtlarını sildiklerini açıkladı. Lakin bu yanılgının ortaya çıkmış olması, sonraki mümkün “hatalar” konusunda telefon kullanıcılarını huzursuz etmeli mi sorusunun karşılığını sizlere bırakıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu