Mobil

Samsung, Yaşanan Sorun Sonrasında Android 12 Güncellemesini Geri Çekti!

Samsung, Güney Kore’deki Galaxy S21 serisi için Android 12 One UI 4.0 güncellemesinin fişini süreksiz olarak çekmek zorunda kaldı. Bunun nedeninin, Google Play ile uyumluluk meselelerinden kaynaklanan bir kusur olduğu söyleniyor.

One UI 4.güncellemesi, Google ve Samsung sorunu çözene kadar devam etmeyecek. Sorun büsbütün Samsung’da olmayabilir yahut hiç olmayabilir, fakat durum ne olursa olsun, iki firma da UI 4.0 üretici yazılımının mümkün olan en kısa müddette kullanıma sunulması için çok çalışıyorlar.

Samsung’un en yeni katlanabilir telefonları Güney Kore’de emsal bir bahtı paylaştı ve şirket Android 12 One UI 4.0 sürümünü süreksiz olarak durdurmak zorunda kalmıştı. Firmware Galaxy Z Flip 3’te âlâ çalışıyor üzere görünüyordu, lakin bu, başka kullanıcıların en son üretici yazılımı güncellemesini takiben aygıtlarında sorun yaşamadığı manasına gelmiyor.  

Benzeri biçimde, Android 12 çalıştıran Galaxy S21 ile şimdi önemli bir sorun rapor edilmiş değil, bu nedenle bu son sorunun erişimi sonlu görünüyor. Yeniden de Samsung’u güncellemeyi Güney Kore’de beklemeye almaya ikna edecek kadar makus olduğu anlaşılıyor. Güncelleme tekrar başladığında en son gelişmeleri sizlerle paylaşacağız.  

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu