Mobil

iPhone 14 serisi 6GB RAM ve 120Hz ekranlarla gelebilir!

iPhone 13 modellerinden sonra Apple‘ın en yeni modelleri olacak olan iPhone 14 ailesi şimdiden merak ediliyor. Sonbaharda karşımıza çıkması beklenilen iPhone 14 ailesi toplamda dört adet model ile karşımıza çıkacak. Söylentilere göre iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max olarak isimlendirilecek olan yeni iPhone modelleri birtakım ortak özelliklere de sahip olacak.

iPhone 14 modelleri emsal özellikler taşıyacak!

Apple’ın yeni iPhone modelleri sonbaharda karşımıza çıkacak. Lakin şimdiden aygıtların özellikleri hakkında sızıntılar gelmeye başladı. Bugün gelen bilgilere nazaran iPhone 14 modelleri RAM ve ekran tarafında kimi benzeri özellikler taşıyacak. Bildiğiniz üzere iPhone 13 ailesinde Pro modelleri ortak özellikere sahipti. Lakin iPhone 14 ailesinde tüm aygıtların ortak olduğu noktalar olacak. Örneğin RAM bellekler üzere.

Sızıntılara nazaran Apple, yeni iPhone 14 ailesinin tüm modellerinde 6GB RAM bellek kullanmayı tercih ediyor. iPhone 13 ailesinde yalnızca Pro modellerinde sunulan 6GB RAM bellekler, iPhone 14 modellerinin tümünde bulunacak. Dahası iPhone 14 modellerinin hepsinin 120Hz yenileme suratına sahip ekranlar ile geleceği de söylentiler ortasında.

Baktığımız vakit piyasada uygun olarak görülen aygıtlarda dahi 90Hz yahut 120Hz yenileme suratına sahip ekranlar bulunduğunu görüyoruz. Artık Apple da yeni modellerinde vaktin getirdiği aşikâr özellikleri standart haline getirecek diyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu