Mobil

Xiaomi Redmi K50’nin işlemcisi aşikâr oldu!

Xiaomi Redmi K50 akıllı telefon ailesinin özellikleriyle ilgili resmi olmayan bilgiler bir müddettir gelmeye devam ediyor. Son olarak bu akıllı telefonların işlemcileri hakkında bir bilgi sızdırıldı. Duyumlarıyla telefon dünyasında ün kazanan Digital Chat Station, Webio platformundan farklı bir sav ortaya attı.

Xiaomi Redmi K50’nin yonga seti Dimensity 8000 olacak

Digital Chat Station’un argümanına nazaran bu akıllı telefonların işlemcileri Dimensity 8000 olacak. Fakat MediaTek, şimdi birinci 4nm teknolojisi ile üretilen işlemci olan Dimensity 9000 modelini tanıtmıştı. Telefonların şimdi tanıtımı yapılan Dimenty 8000 ile gelecek olması şaşkınlık yaratıyor. Argümanlara nazaran bu yonga seti Dimensity 9000 amiral gemisinden uygun fiyatlı olarak tanıtılacak.

İşi farklı kılan noktalardan birisi ise Xiaomi Lider Yardımcısı ve Redmi’nin Genel Müdürünün, amiral gemisi Dimensity 9000‘ün Redmi K50‘lere geleceğini söylemiş olmasıydı. Savlara nazaran Genel müdür, Dimensity 9000’ün Xiaomi Redmi K50 Gaming sürümü için geleceğinden bahsediyordu.

Ayrıyeten MediaTek, iki ün evvel düzenlediği basın toplantısında, merakla beklenen Dimensity 9000 yonga setinin Oppo Find X4 ve Redmi K50 telefonlarında kullanılacağını doğrulamıştı. Lakin akabinde birebir aktiflikte daha düşük maliyetli bir alternatif olacak olan Dimensity 8000‘i de tanıtması şaşkınlık yaratmıştı.

Duyumlara nazaran Dimensity 8000’ün özellikleri

Dimensity 8000 ile ilgili sızıntı bilgiler gelse de şimdi detaylı olarak özellikleri bilinmiyor. Savlara nazaran yonga seti, Dimensity 9000’in 4nm’lik son teknoloji düğümü yerine TSMC’nin 5nm sürecinde üretilecek. Ayrıca168Hz’e kadar FullHD+ ve 120Hz’de QHD+ ekran dayanağı, LPDDR5 bellek ve UFS 3.1 depolama sunması bekleniyor.

Bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Xiaomi’nin eserleri nasıl buluyorsunuz? Lütfen fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu