Mobil

iOS 15.3 sızdırıldı! İşte beklenen yenilikler

Apple, Pazartesi günü iOS 15.2 ve iPadOS 15.2 güncellemelerini yayınladı. Yeni sürümlerle iPhone ve iPad’lere Dijital Miras, Uygulama Zımnilik Raporu, Bağlantı Güvenliği üzere özellikler eklenirken; şirket kullanıcıları yakından ilgilendiren ek iyileştirmeler ve kusur düzeltmeleri de yaptı. Ayrıyeten macOS, tvOS ve watchOS işletim sistemlerinin yeni sürümleri de kullanıma sunuldu.

Ortadan çok geçmeden iOS 15.2’nin devamı niteliğinde olacak iOS 15.3 güncellemesinin ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı. MacRumors’un haberine nazaran, önümüzdeki bahar devrinde piyasaya sürülmesi beklenen yeni sürümle birlikte büyük değişiklikler yapılması beklenmiyor.

Apple, iOS 15.3 ile yanılgı düzeltmelerine odaklanacak

Apple, hem iOS 15.1’de hem de iOS 15.2’de kıymetli yeniliklere imza attı. Örnek vermek gerekirse, olağanda iOS 15’in ana sürümüyle birlikte gelmesi beklenen SharePlay dayanağı başlangıçta ertelenmişti. Teknoloji devi, SharePlay’i iOS 15.1 ve iPadOS 15.1 ile bir arada iPhone ve iPad kullanıcılarının hizmetine sundu.

Pazartesi günü yayınlanan iOS 15.2 sürümünde de güvenlik ve zımnilik odaklı değerli özellikler hayata geçti. Lakin MacRumors’un paylaştığı bilgilere nazaran, Apple’ın iOS 15.3 güncellemesi iPhone ve iPad’lere büyük yenilikler kazandırmayacak. Bunun yerine şirket güvenlik iyileştirmeleri, kusur düzeltmeleri ve performans artırımına kıymet verecek.

Doğal ki bu, iOS 15.3’ün hiçbir yenilik getirmeyeceği manasına gelmiyor. Sızıntılara nazaran Apple, yeni güncellemede çocukların çevrim içi güvenliğine odaklanan bir özellik hayata geçirecek (bahsedilen özelliğin CSAM olup olmadığı belirli değil). Ayrıyeten Podcasts+ uygulamasında küçük değişiklikler olacak ve Apple News+ mecmualarını indirme fonksiyonu de gelecek.

Bu bilgilerin yalnızca sızıntıdan ibaret olduğunu hatırlatmakta yarar var. Apple, iOS 15.3 beta sürecine başladığında daha farklı yenilikler görebiliriz. Pekala ya sizler yeni sürümde hangi özelliklerin gelmesini istiyorsunuz? Fikirlerinizi aşağıdaki yorum alanında belirtmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu