Donanım

Intel Arc Alchemist ekran kartları gecikecek

2022 yılının Ocak ayında piyasaya sürülmesi beklenen Intel Arc Alchemist ekran kartları hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. AMD ve Nvidia’nın ekran kartı modelleri ile rekabet edecek yeni kartlar, beklenenden daha geç piyasaya çıkabilir.

İki model piyasaya çıkacak

Sızıntılara nazaran yeni ekran kartlarının piyasaya çıkış tarihini Ocak ayından Mart ayına kaydıran Intel, IT Home’a nazaran birinci olarak iki adet DG2 masaüstü modelini piyasaya sürmeyi planlıyor. Bunlar ortasından birinci model 512 yürütme ünitesi, 16 GB GDDR6 bellek ve 256 bit bilgi yolu ile gelirken ikinci model ise 384 yürütme ünitesine, 12 GB GDDR6 belleğe ve 192 bit bilgi yoluna sahip olacak.

Nvidia’nın RTX 3070Ti ve RTX 3060Ti kartlarına rakip olacak yeni modeller, orta düzey ekran kartları ortasında yerini alacak. Bununla birlikte şirketin yeni ekran kartı mimarisinin, yapay zeka ölçeklendirme teknolojisi XeSS ile kesiminde büyük işler başarabileceğini söyleyebiliriz. Alchemist kartlarının resmi çıkış tarihi şimdi bilinmiyor olsa da, yaklaşan CES 2022 etkinliğinde yeni ayrıntıların paylaşılması bekleniyor. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu