Donanım

Samsung, Exynos 2200 ile ilgili sorun yaşıyor! Tanıtım iptal edildi

Üst segmentte yavaş yavaş Snapdragon’a yetişmeye başlayan, en azından bu doğrultuda bilgiler ve argümanlar ile gündeme gelen çip üreticileri, yeni işlemcilerini önümüzdeki günlerde tanıtmayı planlıyor. Kullanıcıların, MediaTek ve Samsung ile ilgili “Bu sefer Qualcomm’u yakalayabilecekler mi?” kanısı sık sık lisana getirilirken, yeni Exynos 2200’ler ilgili üzücü bir haber geldi.

Daha öncesinde yeni işlemci ile ilgili umutsuz açıklamalar yapan Ice Universal kullanıcı ismine sahip bir sızıntı hesabı, artık de Exynos 2200’ün beklenenden daha geç tanıtılacağını söyledi. Kaynak, beklentiyi düşük tutmamız gerektiğini de vurguladı.

Exynos 2200 ne durumda?

Daha öncesinde 11 Ocak tarihinde, yani bugün tanıtılacağı açıklanan yeni Exynos 2200, kestirim edeceğiniz üzere bugün tanıtılmayacak. Birkaç gün evvel şirketin işlemci ile ilgili tarih bulunan paylaşımları kaldırmaya başlaması “Exynos 2200’e ne oluyor?” sorusunu doğurmuş, Samsung açıklama yapmamıştı.

Yeniden sessizliğini koruyan Samsung’a karşın kaynaklar sorunun ne olduğunu açıkladı. Hatırlarsanız Kasım ayında Exynos 1200’ü tanıtmak isteyen, lakin yaşanan aksamalar sonrasında Ocak ayında olmamıza karşın işlemciyi tanıtamayan Samsung, üretim safhasında büyük problemler yaşıyor.

Kaynağın açıkladıklarına nazaran yonga setlerinin oluşturulmasından sorumlu kısım birkaç süreçten geçiyor. Pek olumlu olmayan bu süreç, şirketin eser üretmesine ve piyasaya sürmesine pürüz oluyor. Ayrıyeten birebir kaynak, beklentilerin minimuma çekilmesi gerektiğini, performans ve ısı dağılımı açısından da işlemcide sorun yaşandığını belirtti. Bu da Samsung’un bir defa daha Snapdragon’a yetişemeyeceğini gösterdi. En azından şu an bu türlü gözüküyor.

İşlemcinin yeni tanıtım tarihi ile ilgili şimdi bir bilgi yok. Bakalım Samsung bu durumu nasıl toparlayacak? Sizler Exynos ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda belirtebilirsiniz..

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu