Sosyal Medya

Instagram, herkesin beklediği özelliği getiriyor: Edit Grid!

Tüm toplumsal medya platformları üzere Instagram da bünyesine daima yeni özellikler alıp kullanıcı kitlesine daha âlâ bir tecrübe sunmak için çabalıyor. Gün geçtikçe eklenen işlevler, uygulamalar ortasındaki rekabeti giderek artırırken, kullanıcıların beğenisini kazanmak konusunda da epey büyük bir rol oynuyor.

Uygulamaya gelecek yeni işlev hakkında birtakım bilgiler sızdırıldı. Bu bilgilere nazaran, Facebook’un Instagram’a eklemek istediği yeni özellik ile birlikte fotoğraf paylaşma uygulaması çok daha hoş bir toplumsal ağ haline gelecek. Üstelik bu işlev, birçok kişinin uygulamaya gelmesini istediği özelliklerden biri. İşte gelecek yeni “Edit Grid” özelliği ve ayrıntıları…

Instagram gönderi sıralamasını yönetmek artık mümkün

Herkesin hasretle beklediği kronolojik akış sıralaması özelliğinin akabinde Instagram, artık de neredeyse bunun tam karşıtı bir yenilik için kollarını sıvadı. Uygulama araştırmacısı Alessandro Paluzzi, bu yeni özellik hakkında bilgiler verdi ve işlevin çalıştığı sırada çektiği ekran manzaralarını Twitter hesabı üzerinden paylaştı.

Edit Grid” isimli bu özellik, Instagram hesabınızda paylaştığınız gönderileri istediğiniz sıralamaya nazaran düzenleyebilmenize imkan tanıyor. Özellik, profil ayarlarında görünecek ve kullanıcılar kronolojik bir sıralama zaruriliği kalmadan istedikleri sırayla gönderilerini düzenleyebilecek. Bu da onu, kronolojik akış özelliğinin hayli zıttı bir özellik yapıyor.

“Edit Grid” birçok kullanıcıyı sevindirecek üzere gözüküyor. Lakin platforma gelecek özellikler hakkında sızdırılan tek bilgi bu değil. Paluzzi, tıpkı vakitte Instagram’ın üzerinde çalıştığı başka bir yenilik olan çıkartmalar hakkında da bilgi verdi. Kıssalar üzerine eklenen bu yeni çıkartmaların içinde istediğiniz emojiyi seçerek kullanabileceğiniz yeni bir reaksiyon emojisi de bulunuyor. Tüm bu yeni işlevlerin ne vakit kullanıma sunulacağı ise şimdi bilinmiyor.

Sizler Instagram’ın üzerinde çalıştığı yeni “Edit Grid” özelliği hakkında neler düşünüyorsunuz? Daha evvel bu özelliğin gelmesini istediğiniz oldu mu? Gelmesini isteyeceğiniz diğer özellikler var mı? Fikirlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu