Sosyal Medya

TikTok için uzun müddettir beklenen özellik sonunda geldi!

Bir müddettir kullanıcı sayısını gözle görülür oranda artıran ve dünyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri olan TikTok, kullanıcıların uzunca bir müddettir beklediği bir özelliği platforma getirdi. Gelen resmi GIPHY dayanağıyla artık TikTok kullanıcıları, GIPHY’nin geniş hareketli fotoğraf takviyesiyle gönderilerine renk katabilecekler.

TikTok için GIPHY dayanağı resmen eklendi

Dünyanın en çok kullanılan kısa görüntü paylaşım platformu TikTok, kullanıcıları için yeni özellikler eklemeye devam ediyor.

Uygulamaya bu hafta gelen yeni güncelleme ile birlikte, Meta (Facebook) tarafından geçtiğimiz devirde satın alınmış olan GIPHY ile iştirak kuruluyor. Kullanıcıların hareketli görsellerle birlikte, müzik ve hayvanlara dair yeni ses efektleri eklemesini ve görüntüleri 1080p kalitesinde yüklemesini sağlayacak olan bu yeni güncelleme, hem iOS hem de Android kullanıcılarının beğenisine sunuldu.

Gelen yeni güncelleme ile birlikte yeşil perde (green screen) kullanan TikTok görüntü üreticileri, art plana GIPHY kütüphanesinden rastgele bir görsel ekleyebilecekler.

Meta ile yapılan paydaşlık sonrasında TikTok, artık kullanıcılar yeşil ekrana yansıttıkları bu hareketleri görselleri görsel geliştirme özelliği ile otomatik olarak düzeltilmesine de imkan sağlayacak. Bir görüntü kaydettikten yahut yükledikten sonra, sağ paneldeki geliştirme butonuna tıklanarak görüntü hem renk hem de ışık olarak en optimum hale getirilebilecek.

Güncelleme ile gelen bir öteki özellik de TikTok tarafından sunulan yeni eğlenceli ses efektleri… Kullanıcılar, müzikal ve hayvanlara ilişkin ses efektlerini kullanarak farklı ses filtreleriyle seslerini değiştirebilecekler. Son olarak artık TikTok kullanıcıları 1080p (1920×1080 piksel) çözünürlükte HD görüntüler da yükleyebilecekler.

Pekala sizler TikTok için gelen yeni güncelleme ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu