Mobil

HP, yeni Elitebook dizüstü bilgisayarlarını duyurdu

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen birinci isimlerden biri olan HP, gerçekleştirilen CES 2022 fuarında yeni dizüstü bilgisayarlarını tanıttı. Dalda birçok eser bulunduran ve bilhassa ofis kullanımları için epey yeterli aygıtlar üreten şirket, yeni EliteBook modelleriyle kullayanıcıların dikkatini çekecek.

Beş farklı EliteBook modelini CES 2022’de tanıtan HP, ek olarak yeni ProBook’unu da görücüye çıkardı. Şirket bu altı aygıtı da ofis kullanımı için sundu. Pekala tanıtılan bu modeller kullanıcılara neler vaat ediyor? İşte cevabı…

HP EliteBook 805 serisi

Tanıtılan yeni eserler ile ilgili dolu dolu bir basın bülteni yayınlamayan HP, aygıtların tasarımsal imgesi ile işlemcilerine dikkat çekti. Pandemi ile birlikte uzaktan çalışma hayatına geçen insanoğlunun bu hayatına hibrit dünya ismini veren üretici, EliteBook 805 serisinde AMD Ryzen Pro 6000 serisi işlemcileri karşımıza çıkartacak. Bu ailedeki aygıtlar 16 inç büyüklükte bir ekran sunarken, 16:10 en uzunluk oranı daha büyük bir imaj alanını kullanıcıyla buluşturacak.

Seride EliteBook 835 G9, 845 G9 ve G865 G9 modelleri bulunacak. Her biri ofis kullanımına uygun olurken, boyut ve yük tarafında kullanıcıya kolaylıklar sağlayacak. Şirket, aygıtlar ile ilgili merak edilen teknik ayrıntıları, fiyatı ve çıkış tarihini şimdi açıklamadı.

HP EliteBook 605 serisi

805 serisinden daha uygun fiyatlı olması beklenen 605 serisi, tekrar ofis kullanımları için tezli olurken, tasarım tarafında günümüz gerekliliklerini karşılayacak. Bu seride AMD Ryzen 5000 serisi işlemciler uzunluk gösterirken, Windows 11 işletim sistemi ve uzun pil ömrü iki aygıttan oluşan seriyi rakiplerinden ayırt edecek.

HP’nin tanıttığı yeni 605 serisinde EliteBook 645 G9 ve EliteBook 655 G9 modelleri yer alacak. Bilgisayarların Ocak ayının sonuna kadar netleşip 1149 dolardan satışa çıkması bekleniyor.

HP ProBook 405 serisi

Son olarak üç aygıttan oluşan ve üsttekilerin bilakis ProBook olarak raflarda yerini alacak olan ProBook 405 serisine göz atabiliriz. Seride ProBook 445 G9, ProBook 455 G9 ve HP ProBook 435 x360 G9 modelleri bulunacak. Her üç aygıt da AMD Ryzen 5000 serisinden güç alacak, hafif ve ofis kullanımları için ekstra güvenlik sistemleri bulunduracak.

Ocak ayının sonunda teknik özellikleri ile birlikte satışa çıkacak olan HP ProBook 445 G9 ve 455 G9 modelleri 849 dolardan başlayacak. Öteki model ise Nisan ayında satışa çıkacak ve fiyat o vakit belirlenecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu