Donanım

Günlük Hayatta Üretkenlik İsteyenler İçin Tasarlandı: Acer Aspire 5

11. Jenerasyon Intel Core i5 işlemcisi ve NVIDIA GeForce MX450 grafik kartı ile kullanıcıların çoklu vazife gereksinimlerine çarçabuk karşılık veren Aspire 5 (A515-56G), bu özellikleri ile yalnızca 17,9 mm inceliğindeki kasasına büyük bir güç sığdırıyor. Amatör fotoğrafçılar, bloggerlar ve günlük kullanım için güçlü bir bilgisayar arayanların tercihi Aspire 5, tüm işleriniz için güçlü bir üretkenlik sunuyor.

Kullanıcılar, dizüstü bilgisayarın ince çerçeveleri ve yüzde 82,58’lik ekran-gövde oranı sayesinde 15,6 inç FHD IPS ekrana daha fazla şey sığdırabiliyor. Aspire 5 ayrıyeten imaj kalitesini uygunlaştırmak ve kullanıcıların gözlerini korumak için Acer Color Intelligence™ teknolojisinden faydalanıyor. Acer Color Intelligence™, gama ve doygunluğu gerçek vakitli olarak dinamik bir halde ayarlayarak ekran rengini, parlaklık ve doygunluk kıymetlerini kırpma ve çok doygunluk olmadan optimize ediyor.

Varlıklı depolama ve süratli irtibat seçenekleri

Aspire 5’in çok çeşitli irtibat seçenekleriyle kullanıcılar nerede olurlarsa olsunlar, süratli ilişki kurabiliyor. Çift bantlı Wi-Fi 6 (802.11ax) Wi-Fi 5’e (802.11ac) kıyasla, ortalama ağ randımanını 3 kata kadar artırıyor ve gecikmeyi yüzde 75’e kadar azaltıyor. 512 GB PCIe SSD depolama alanı ve 8 GB DDR4 belleği ile gelen Acer Aspire 5 bu özellikleri ile kullanıcılara, vazifelerini yerine getirmeleri ve iş yüklerini kolaylaştırmaları için kâfi gücü ve depolama alanını ziyadesiyle veriyor.

USB-C™ yuvası sayesinde, kullanıcılar SuperSpeed USB üzerinden 5 Gbps üstün süratli data transferi imkanına kavuşuyor. Ek irtibat noktaları ortasında bir USB 2.0, biri bilgisayar kapalıyken şarj süreci için kullanılabilen iki SuperSpeed USB 5 Gbps ve bir HDMI 2.0 ilişki noktası bulunuyor.

Hem ses hem yazma tecrübesini düzgünleştiren menteşe tasarım

Aspire 5’in daha fazla hava çıkışı sağlayarak termal performansı artıran ergonomik menteşe tasarımı, yazma tecrübesi desteklediği üzere ses performansını da artırıyor. Bununla birlikte Acer True Harmony ve Microsoft Cortana dayanağına sahip aygıt, kullanıcılarına zenginleştirilmiş bir ses tecrübesi sunuyor.

Termal tasarım ise dizüstü bilgisayarın ısınmadan ve sessiz bir halde çalışması için birçok farklı soğutma modu sunuyor. Kullanıcılar basitçe “Fn+F” kısa yolunu kullanarak fanların sessiz, olağan ve performans seçeneklerinde çalışmasını sağlayabiliyor. 1,7 kg tartısındaki dizüstü bilgisayar 8,5 saate varan pil ömrü ile taşınabilirlik konusunda da kullanıcıları mutlu ediyor.

Kumlanmış alüminyum kaplama tasarımı ve profesyonel görünümü ile dikkat çeken Acer Aspire 5, yüksek üretkenlik ve verimlilik isteyen kullanıcıların birinci tercihi olacak.

Fiyat ve Bulunabilirlik

Acer Aspire 5, Türkiye’de 11.047 TL fiyatla satışta.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu