Oyun

PS5 denetimcisinin sonlarını zorlayan uygulama yapıldı!

PS5 denetimcisi DualSense, yeni kuşak oyun tecrübesi konusunda oyunculara hayli yardımcı oluyor. Rakibi Xbox eserlerine göre daha gelişmiş teknolojiyle donatılan denetimci, yapabilecekleri konusunda da büyük merak uyandırıyor. İşte tam bu noktada merakları giderecek bir uygulama ortaya çıktı.

Taşınabilir uygulama geliştiricisi, Rihab Mehboob, yaptığı program sayesinde denetimcinin test imkanını kolaylaştırıyor. Ödüllü geliştirici, kullanıcıların sonları zorlamasına da imkan sağlıyor.

DualSense denetimcisinin hudutları zorlanacak

iPad ve iPhone için geliştirilen uygulama, PS5 Controller Trigger Test ismiyle mağazada listelendi. Tetik tuşları olan R2 ve L2‘nin testini sağlayan yazılım, pek çok kıymetli bilgiyi de kullanıcılarına sunmakta. Denetimcinin pil durumu üzere ayrıntıları da takip eden uygulama ile oyuncular, DualSense aygıtlarının neler yapabildiklerini en yakından deneyimleme imkanına sahip olacaklar.

Tetik tuşlarının geri bildirimlerini oyunculara döndüren test yazılımı, kullanıcıların nerde ne kadar kuvvetle tuşlara basmaları gerektiğini de direkt bildirecek. Ayrıyeten DualSense sahipleri, direnç ayarları ile birlikte Sony’nin en çok övündüğü gerçekçi hissiyatı da deneyimleme imkanına sahip olabilecekler.

Oyun geliştiricilerinin de bu uygulamadan yararlanabileceğini belirten Rihab Mehboob, en büyük meraklarından birini giderdiği için keyifli olduğunu aktardı. İleride daha çok üretimde tetik tuşlarının kullanımının artacağını belirten geliştirici, oyunculara bu tecrübesi erkenden sağladığı için de mutlu. Fiyatlı olarak App Store‘da listelenen PS5 Controller Trigger Test, ülkemizde 34.99 TL‘den satılmakta.

Her ne kadar taşınabilir platformlar için çıkmış olsa da uygulamanın rastgele bir Android sürümü bulunmamakta. Geliştirici Rihab Mehboob, şimdi bu mevzuda bir planın olmadığını söyledi. Android kullanıcılarını üzen bu gelişmenin gerisinde ise Mehboob‘un APK yazacak bir yazılım bilgisinin olmadığı ortaya çıktı. Başarılı geliştirici bugüne kadar yalnızca Swift üzerinden iOS ekosistemine uygulama yazdığını belirtti. Ne yazık ki Android kullanıcısı PS5 sahipleri, bir müddet daha beklemek durumunda kalacak. Bakalım ilerleyen vakitlerde bu yazılıma alternatifleri görebilecek miyiz? Merakla takip ediyor olacağız.

Pekala sizler DualSense için geliştirilen yazılımı nasıl buldunuz? Mevzuyla alakalı görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu