Mobil

Görme engelliler için üretilen OrCam MyEye Pro, Akıllı Okuma sunuyor

OrCam, görme engelli yahut okuma zahmeti çeken kullanıcılar için ürettiği iki eseri CES 2022‘de sergiledi. CES inovasyon ve ‘sağlık ve zindelik’ kategorilerinde ödül alan MyEye Pro aygıtı, basılı ya da dijital metinleri okuyup sesli olarak aktararak ve eserleri tanımlayarak kullanıcılara yardımcı oluyor.

Daha süratli işlemciye sahip

Bir müddettir aslında kullanımda olsa da OrCam MyEye Pro, birkaç yeni özellik sunuyor. Bir gözlüğe entegre halde kullanılabilen aygıt, bir bilgisayardaki ‘Bul’ fonksiyonuna benzeyen ve kullanıcıların istediği bilgileri bulmasını kolaylaştıran bir ‘Akıllı Okuma’ moduna sahip.

MyEye Pro, evvelki versiyonda yer alan bir mikrofon yerine iki mikrofon, daha süratli işlemci, daha uzun pil ömrü, geliştirilmiş gözlük ekiyle geliyor. Şirket, daha süratli işlemci sayesinde aygıtın daha süratli açıldığını ve barkod ve banknot tanımlama ve yüz tanıma için daha süratli ve daha yüksek doğruluklu karşılıklar verebildiğini söylüyor.

Geçtiğimiz yıl gelen güzelleştirmeyle OrCam MyEye Pro,sesli komutlara karşılık verebiliyor. OrCam sesli asistanı, faal hale getirmek için ‘Hey OrCam’ demek kâfi oluyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu