Mobil

Google Pixel Fold’un Birinci Canlı Görüntüsü Ortaya Çıktı

Katlanabilir telefonlar, akıllı telefon pazarında yeni bir trend haline gelmeye başladı. Samsung, Huawei, Motorola üzere markalar, katlanabilir ekranlı aygıtlarını piyasaya sürdüler. Lakin Google, bu alanda şimdi bir atılım yapmadı.

Bu durum yakında değişecek üzere görünüyor. Google’ın birinci katlanabilir telefonu Pixel Fold, uzun vakittir dedikodularla gündemde. Aygıtın tasarımı, özellikleri ve fiyatı hakkında pek çok sızıntı ortaya çıktı. Artık de Pixel Fold’un katlanma sistemini gösteren birinci canlı video paylaşıldı.

Pixel Fold nasıl katlanacak?

Videoyu Twitter’da paylaşan muteber kaynak Kuba Wojciechowski, Pixel Fold’un nasıl açılıp kapanacağını gösteriyor. Görüntüde aygıtın iç ve dış ekranları ortasındaki geçiş görülebiliyor. Ayrıyeten aygıtın yuvarlak köşeli bir dizayna sahip olduğu ve gerisinde bir kamera modülü bulunduğu da fark ediliyor.

Videoda dikkat çeken bir öteki nokta ise Pixel Fold’un büsbütün düz bir biçimde katlanabilmesi. Samsung Galaxy Z Fold 4 üzere bir boşluk bırakmadan kapanabilen aygıt, bu sayede daha sağlam ve kompakt olabilir. Lakin açık haldeyken aygıtın epey kalın çerçevelere sahip olduğu da görülüyor.

Google Pixel Fold’da Tensor G2, 512 GB’a kadar UFS 3.1 depolama ve 12 GB LPDDR5 RAM bulunacağı düşünülüyor. OLED FHD 5,8 inç dış ekran ve OLED 7,6 inç iç ekran ile hem dış hem de iç ekranda 120Hz yenileme suratına sahip olduğu söylenen aygıtın dış ekranı 2092×1080, iç ekranı ise 2208×1840 çözünürlükte olacak. İç ekran, plastikle korunan ultra ince bir cama sahiptir.

Pixel Fold’un ne vakit tanıtılacağı ve satışa sunulacağı şimdi resmi olarak açıklanmadı. Lakin birtakım kaynaklar, aygıtın Mayıs ayında Google I/O 2023 etkinliğinde duyurulabileceğini argüman ediyorlar. Aygıtın fiyatının ise 1.799 dolardan başlayacağı söyleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu