İnternet

Google, kullanıcıların aygıtları ortasındaki evrak transferini hızlandıracak

Google geçtiğimiz yıl kablosuz bilgi transfer aracı Nearby Share‘i kullanıma sunmuştu. Ortaya çıkan yeni bilgiler teknoloji devinin Self Share isminde bir özelliği de test ettiğini gösteriyor. Özellik, kullanıcıların belgelerini aygıtları ortasında kolay bir formda paylaşılmasına imkan tanıyacak.

Aygıtlar ortası süratli belge paylaşımı

Self Share, Nearby Share ile entegre bir halde çalışacak. Şimdilik deneysel bir bayrak olarak sunulan özellik, aktifleştirildiğinde Nearby Share menüsüne “Cihazlarınıza Gönder” seçeneği ekleniyor. Mevcut seçenekle Bluetooth, WebRTC ve Wi-Fi protokolleri üzerinden Chrome OS yahut Android aygıtlar arsında belge paylaşımı yapılabilecek.

Self Share özelliğiyle aygıtlar ortasında paylaşım yapılabilmesi için aygıtların birbirine yakın pozisyonlandırılması değerli. Kullanılacak olan protokolün çalışabilmesi için aygıtların birbirlerinden fazla uzakta konumlanmaması gerekiyor.

Nearby Share‘in bir alt özelliği olan Self Share şu an denenme kademesinde ve yaygın kullanıma sunulmadan evvel bayrağın Chrome OS Canary’e sunulması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu