İnternet

Google Docs kullanıcılarına kritik ikaz

Google’ın kullanıcılara çevrim içi olarak yahut arkadaşları ile iş birliği halinde doküman düzenlemesine imkân tanıyan Docs platformu geniş kitlelere ulaşmış durumda. Fiyatsız ve herkesin sahip olduğu Google hesabına dayanması en büyük avantajı. 

Google Docs kullananlar dikkat!

Bununla birlikte yaygın kullanımı siber saldırganların da dikkatini çekiyor. Avanan güvenlik firması Google Docs kullanıcılarına kritik bir ikaz yaptı. Firma saldırganların filtrelere takılmayan oltalama emailleri gönderebildiğini belirtiyor. 

Şimdiye kadar 100’e yakın kullanıcıya gelen emailler Google dokümanlarındaki yorumlara dayanıyor. Saldırganlar yeni açtıkları bir Google dokümanına oltalama linki olan yorum ekliyor ve @ işareti koyarak rastgele bir kullanıcıyı hedefleyebiliyor. İsmi geçen kullanıcıya Google tarafından email gönderiliyor ve bu link görüntüleniyor. 

Rastgele bir gönderen email adresi olmadığı ve direkt Google tarafından geldiği için filtreye de takılmayan emailler epeyce riskli. Firma Google Docs üzerinden gelen hiç bir emailin açılmamasını istiyor. Ayrıyeten Google da bahis ile ilgili bilgilendirilmiş. 
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu