İnternet

Instagram Öykülerinde “60 Saniye” Devrimi!

Instagram kısa müddet evvel, şirketin 2022’de amaç kitlesinin davranışlarını nasıl algıladığına dair içgörüler sağlayan bir toplumsal trend kestirimi raporu paylaştı. Görüntü ve fotoğraf paylaşım platformu, muhtemelen bu raporun ışığında, 2022 için kullanıcı tecrübesi üzerinde birtakım değişiklikler yapacak üzere görünüyor.

Birinci olarak, içerikler artık eskisi üzere kronolojik sırayla listelenecek. Bir sonraki güncelleme ise Instagram öykülerinin uzunluğunu 60 saniyeye çıkarmak olacak. Instagram kıssaları şu anda 15 saniye ile hudutlu.

9to5Mac’in haberine nazaran toplumsal ağ uygulaması bu değişiklik hakkında kimi kullanıcıları bilgilendirmeye başladı. Türkiye’deki bir Instagram kullanıcısının bu türlü bir bilgilendirme aldığı da açıklandı. Şu anda, 15 saniyeyi aşan görüntüler otomatik olarak Öyküler’de birden fazla gönderiye bölünüyor. Buna alternatif olarak, kullanıcı görüntüyü Reels’e yüklemeyi ve Hikayeler’den yönlendirme yapmayı seçebiliyor. Instagram’dan gelen ileti, “Daha uzun öykülere hazır olun. 60 saniyeye kadar olan görüntüler artık Öyküler’de bölünmeyecek” diyor.

Instagram’ın bu hamleyi Snapchat ve TikTok ile yaşanan büyük rekabette bir adım ileriye geçmek için yaptığı düşünülüyor.

Bu değişikliklerin yanı sıra, Instagram’ın bir gönderiye bahsetme yahut pozisyon ekleme sürecini kolaylaştıran yeni bir arayüzü test ettiği de açıklandı. Elbette, şimdi bu değişikliklerin ne vakit geleceği konusunda bir bilgi bulunmuyor. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu