İnternet

Google CEO’su Sundar Pichai’den Web3 yorumu

Web3 ve Blockchain kavramları birçok şirket için ehemmiyet arz ediyor. Bu doğrultuda Google’ın çatı şirketi Alphabet Inc. CEO’su Sundar Pichai’de Web3 teknolojisi ile ilgili görüşlerini paylaştı. Sundar Pichai, Google’ın Blockchain ve Web3 teknolojisini araştırdığını söyledi.

Pichai, Web3’ü Güçlü Bir Teknoloji Olarak Nitelendiriyor

Google’ın ana şirketi Alphabet Inc CEO’su Sundar Pichai, şirketin Blockchain ve Web3 teknolojisi ile yakından ilgilendiğini açıkladı. Sundar Pichai mevzu ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Ne vakit bir yenilik olsa, bunu heyecan verici buluyorum. Sanırım bu elimizden gelenin en güzelini desteklemek istediğimiz bir şey”

Google CEO’su ayrıyeten Web3‘e ile ilgili olarak “Geniş uygulamalara sahip çok değişik ve güçlü bir teknoloji” açıklamasında bulundu. Sundar Pichai, bu açıklamalarının yanında Blockchain teknolojisinin yararlarının da altını çizdi.

Son olarak Pichai, Google’ın bulut kısmının de dijital varlıklar üzerinde çalışan şirketlerle daha fazla ilgi kurmak için yaptığı yakın tarihli bir duyuruya da atıfta bulundu.

Pichai, açıklamalarında kripto para ünitelerinden bahsetmedi. Şirketin reklamları yahut ödeme hizmetleri için kripto para ünitelerini şimdilik kullanmıyor.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Web Siteleri Haberleri
  • Google CEO’su Sundar Pichai, Web3 hakkında ne dedi?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu