Mobil

Galaxy S22 Ultra kamerasına yapay zeka dopingi

4 Ocak’ta tanıtılacak Samsung Galaxy S22 ailesi ile ilgili yeni sızıntılar paylaşılmaya devam ediyor. Serinin en güçlü modeli olan Galaxy S22 Ultra’nın kamera ayrıntıları ortaya çıktı.

Bir müddettir sızıntılar ile gündeme gelen Samsung Galaxy S22 ailesi yakında kullanıcılar ile buluşacak. Misal teknik özellikler ile karşımıza çıkan akıllı telefon üreticileri, kamera ve ekran performansı ile biri birilerinden ayrılıyor.

Samsung Galaxy S22 Ultra, kamera konusunda argümanlı olacak

Samsung, geçmiş modellerde olduğu üzere Galaxy S22 ailesinde de iki farklı işlemci ile karşımıza çıkacak. Exynos işlemci serisi için AMD ile mutabakat sağlayan Samsung, yeni modellerinde Exynos 2200 işlemci kullanacak.

Exynos 2200 işlemcide 6 çekirdekli RDNA2 GPU ile karşımıza çıkan Samsung, birçok kullanıcının beklentilerini yükseltti. Exynos 2200 ise 2.5GHz saat suratında çalışan bir ana çekirdek, 2.52GHz hızında çalışan üç performans çekirdeği ve 1.73GHz saat suratında çalışan dört verimlilik çekirdeğine sahip. 4nm teknolojisi ile üretilen Exynos 2200, görünüşe nazaran performans konusunda tezli olacak.

Geçtiğimiz günlerde sızdırılan Geekbench testi sızdırılan Galaxy S22 Ultra, tekli çekirdekte 1.219, çoklu çekirdekte ise 3.154 puan almayı başardı. Galaxy S21 Ultra modeli ise tekli çekirdekte 922, çoklu çekirdekte de 3.076 puan almıştı.

Çentikli tasarım ile geleceği mutlaklaşan Galaxy S22 Ultra, 6.8 inç büyüklüğünde QHD+ (1440 x 3200) kavisli AMOLED panele sahip olacak. Sızdırılan bilgiler ortasında ekranın en yüksek parlaklığının 1800 nit olacağı yer alıyor.

Dörtlü kamera dizilimine sahip olacak Galaxy S22 Ultra’da 108 Megapiksel ana kamera, iki adet 10 Megapiksel telefoto sensör, 12 Megapiksel ultra geniş açı kamera ve 40 Megapiksel öz çekim kamerası kullanılacak. Sızdırılan bir öbür bilgi ise 108 Megapiksel kameranın yapay zeka takviyeli post-procress (ön işleme) özelliği yer alacak.

Fotoğraf çekerken ekranın sağ alt köşesinde bu modu aktifleştirmek için daha fazla ayrıntı, renk ve parlaklık sağlamayı amaçlayan bir buton çıkacak. S22 Ultra’nın donanım yerine yüklü olarak yazılımsal güzelleştirmenin ön planda olacağı sızdırılan ayrıntılar ortasında yer alıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu