BilimTeknoloji

Viberate müzik dünyasını değiştirmeye geliyor

Slovenyalı ünlü DJ ve üretimci Umek tarafından 2015 yılında hayata geçirilen Viberate müzik bilgi tabanı, sanatkarlara çok ayrıntılı istatistikler sunarak sanat dünyasında nerede olduğunu görme ve toplumsal medya performansını ölçme imkânı veriyor. 

Viberate nedir?

VIB kripto para ünitesinin de sahibi olan Viberate tüm büyük toplumsal medya siteleri, çevrim içi müzik platformları, aktiflik biletleme servisleri ve radyo istasyonlarından datalar toplayarak bir sanatçı profili oluşturuyor. 

Sanatçı ülkesinde, dünyada, çeşidinde ve alt çeşidinde kaçıncı sırada görebiliyor. Toplumsal medya etkileşimlerini, çevrim içi müzik hizmetlerindeki dinleme müddetlerini, abone sayılarını ve pek çok metriği tek bir pencere içerisinde anlık olarak izleyebiliyor. Bilgi tabanında 500 000’den fazla sanatçı mevcut. 

Rakip sitelerden farkı ise canlı müzik sunulan 150 000 adet yer ve 6 000 adet şenliği de bünyesinde barındırması. Pandemi nedeniyle etkinlikler ve canlı müzik seansları darbe alsa da artık toparlanma başladı. Bir kentte hangi yerler canlı müzik sunuyor ve aktiflik programı neler yahut şenliğe hangi sanatkarlar katılıyor üzere pek çok merak edilen soruya burada yanıt bulabiliyorsunuz. 

Detaylı istatistikler için aylık 59 Avro abonelik fiyatı gerekiyor. Bu biraz daha sanatkarlara yönelik olarak hazırlanmış. Birtakım otoritelerin istatistiki bilgilerin müziğin yaratıcılığına ziyan vereceği niyetine rağmen Viberate 10 yıl içerisinde müzisyenlerin vazgeçilmezi olacağını düşünüyor. 
 

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Kripto Para Haberleri
  • Viberate platformu ne işe yarıyor?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu