BilimTeknoloji

Ford, Karavanist & Outdoorist Fuarları’nda kampseverlerle buluşuyor

Bilhassa son devirde kalabalıktan uzaklaşmak, tabiata dönmek, kentten kaçmak ve alternatif rotalar deneyimlemek isteyenler, tabiattaki tatil seçeneklerine yöneliyor.

Ford da mevcut maksat kitlesi içerisinde de yer alan faal hayat stilini benimseyen, tabiatta özgürce vakit geçirmek ve kamp yapmak isteyenleri birbirinden konforlu, yüksek performanslı, şık dizaynlı araç modelleriyle, 8 Ocak’ta başlayıp 16 Ocak’ta sona erecek TÜYAP’ta Karavanist & Outdoorist Fuarları’nda buluşturuyor.

Kamp, karavan ve tabiat tutkunlarını bir ortaya getiren fuarda, geniş hacmi sayesinde yaratıcı dokunuşlarla kolay kolay karavana dönüşebilen Ford Transit 350E Van RWD A/T, tam işlevli bağımsız bir karavan ünitesine sahip yeni Ford Ranger Stormtrak, kamp materyalleri, portatif bir mutfağa sahip kamp çekmecesi ve çadır yükleme imkanı veren Ford Ranger Raptor ile yeni Tourneo Connect Active ve birinci sefer sergilenecek yeni Tourneo Courier Titanium Plus modelleri Karavanist & Outdoorist Karavan Fuarları’nda doğaseverlerin beğenisine sunuluyor.

Bu araçlarla birlikte karavan dönüşümünde hem araç sahiplerine hem de üst yapıcılara kolaylık sağlayacak Transit karavan donörü 350E Van RWD A/T ve Transit Skeletal Kamyonet de fuarda Ford standında ziyaretçilerle buluşuyor. İştirakçiler Ford’un sürdürülebilirlik yaklaşımıyla, teknik materyaller dışında, kalan yüzde 75’i geri dönüştürülebilir materyalden tasarlanan standında, 8 gün boyunca Ford’un araçlarıyla tanışma fırsatı buluyor.

Ford Transit Van 350E modeli kolay kolay karavana dönüşüyor

Ford Transit’in 350E Van modeli, 2.0L Panther Ecoblue motoru, geniş iç hacmi, yüksek tavanı ve taşıma kapasitesindeki geliştirmeler sayesinde, çarçabuk karavana çevrilebilirken ikonlaşmış dizaynını bir dizi gelişmiş teknoloji ile bir ortaya getiriyor. Şerit değiştirirken yahut geri viteste giderken öbür yol kullanıcılarının varlığı konusunda kullanıcıları uyaran çapraz trafik ikaz sistemi dayanaklı kör nokta ikaz sistemi, alt aydınlatmalı yeni yüksek seviye 180 derecelik geri görüş kamerası ve 180 derece geniş açılı ön kamera, tabiatta keyifle vakit geçirmek isteyenlere inançlı bir sürüş sunuyor.

Ford Ranger ve Ranger Raptor modelleri ise kullanıcılarına gerçek off-road pikap performansını ve yakıt verimliliğini bir ortada sunuyor. Yaya algılama ve akıllı sürat sınırlama üzere özellikler de dahil ileri teknoloji sürüş takviye sistemleri ile pikap pazarındaki standartları yine belirleyen Ford, 2.0L Panther Ecoblue 213PS 500Nm Bi-Turbo A/T ve 2.0L Panther Ecoblue 170PS M/T & A/T motor seçeneklerine sahip Ford Ranger ve 2.0L Panther Ecoblue 213PS 500Nm Bi-Turbo A/T motorlu Ford Ranger Raptor modeliyle en güçlü arazi koşullarını muvaffakiyetle tamamlıyor.

Ford Ranger Raptor’un art yük kısmı, içinde lavabo, ocak ve kamp eşyalarının koyulabileceği kamp çekmecesi taşımaya imkan sağlarken her iki modele de kamp keyfini konforlu kılacak ekipmanların yanı sıra çadır yahut karavan eklenebiliyor.

Tourneo Ailesi ile açık hava aktiviteleri

Yeni tasarımı ve fonksiyonelliğiyle ekstra hacim sunan Tourneo Ailesi’nden Tourneo Connect Active ve Tourneo Courier Yeni Titanium Plus modelleri de Ford’un Karavanist & Outdoorist Fuarları’nda sergilenecek araçlar ortasında.

Taşıdığı off-road ruhuyla açık hava aktivitelerini kolaylaştırmak için tasarlanan Tourneo Connect Active, hafif arazi şartlarında rahat kullanım sağlamak için artırılmış yerden yüksekliğiyle daha yüksek sürüş konumu ve isteğe bağlı mekanik “Sınırlı Kaydırmalı Diferansiyel” seçeneğiyle sunuluyor. Opsiyonel olarak sunulan tavan rayları, bisiklet, kano, kamp materyalleri üzere pek çok eşyayı taşımak için pratik bir tahlil getiriyor.

Güç, performans ve yakıt verimliliği ortasında bir istikrar kuran Tourneo Courier Yeni Titanium Plus ise, yolcuları ve bagajı çeşitli kombinasyonlarda taşıyabilme imkanı veren, öne yanlışsız yatırılabilen ve 2 kesim (2+1) katlanabilen art koltuklarıyla öne çıkarken, 1656 litreye varan bagaj hacmi ve ayarlanabilir bagaj bölmesi sayesinde kamp materyalleriyle bir arada soluğu tabiatta almak isteyenlere kullanışlı bir alana sahip.

Fuar her gün 10.00 – 19.00 saatleri ortasında ziyaret edilebiliyor. Fuara giriş fiyatlı. Mutabakat gereği ödemesini İstanbulKart ile yapanlar yüzde 20 indirimli giriş yapabilecek. Ayrıyeten sıhhat çalışanları ve 12 yaş altı ziyaretçilerden fiyat alınmıyor

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu