Oyun

Age of Empires 4’ün Xbox sürümü tespit edildi

Bir Twitter kullanıcısı, yakın vakitte yaptığı paylaşımda Age of Empires 4 hakkında yeni bilgi paylaştı. Kullanıcı, oyunun Microsoft kodlarında dikkat çeken bir durum yakaladı. Bu noktada imal artık platformun Xbox sürümü için de görüntülenebilir hale geldi.

XIP_CAR_JANUARY_2022 kod ismiyle karşımıza çıkan üretimin bu kodunda bir detay dikkat çekiyor. CAR sözü Microsoft‘un Age of Empires 4‘ün dahili kod ismi olan ‘CARDINAL’den geliyor. Yani bunun kısaltması olarak geçiyor.

Age of Empires 4 oyununun Xbox ilişkisi daha onaylanmadı

Age of Empires 4‘ün şu vakte kadar Xbox kontağı şimdi onaylanmadı. Lakin Microsoft Flight Simulator konsola başarılı bir formda geçmişti. Artık onu Age of Empires 4’ün takip etmesi beklentiler dahilinde yer alıyor. Oyunun geliştiricisi Relic‘in ana şirketi Sega, yakın vakitte Microsoft ile ittifakları hakkında açıklama yaptı. Böylelikle yaklaşan oyunun Xbox’ta özel durumlara yol açacağına dair kimi baş karışıklıklarını netliğe kavuşturdu.

Sega, Microsoft ile ittifak olmaları hakkında telaffuzlarda bulundu. Bu noktada şunları söyledi:

“Microsoft ile aslında çok yakın bir iş bağımız var. Şirket olarak, büyük ölçekli oyunların geliştirilmesi için dış kaynak kullandık. Üçüncü bir taraf olarak çeşitli oyunlar tedarik ediyoruz. Üstün Oyun konseptini duyurduğumuzda, Microsoft bu vizyona sempati duydu. Bu bahiste sadece Microsoft’a oyun yayınlamaktan bahsetmiyoruz. Daha fazla teknik dayanakları ile birlikte dünyaya ulaştırılacak Üstün Oyunu geliştirmekten bahsediyoruz.

Sega

Japon yayıncı, bu yıl global, çevrimiçi ve topluluğa odaklanan büyük bir global başlık oluşturmayı amaçladı. Bu noktada da orta ve uzun vadeli bir strateji olan yeni bir muhteşem oyun teşebbüsünü vadetti. Şirketin bu ay yayınlanan yıllık raporunda, ana şirket SegaSammy, muhteşem oyun gayelerine ulaşmak için önümüzdeki beş yıl içinde 882 milyon dolar yatırım yapmayı düşüneceğini belirtti.

Sizler Age of Empires 4 ve Sega hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu