Teknoloji

Facebook’tan kritik isim değişikliği kararı!

Sanal gerçeklik gözlükleri son vakitlerde tekrardan tanınan olmaya başladı. Bilhassa Meta’nın metaverse ile ilgili attığı adımlar ve metaverse’de gerçekleşen arsa satışları bir müddet evvel pek de kullanılmayan sanal gözlükleri tekrardan tanınan yaptı.

Oculus, Meta’nın bünyesinde yer alan bir sanal gerçeklik gözlüğü üreticisi olarak konumlanıyor. Bilhassa Oculus Quest 2 sanal gerçeklik gözlüğü ile güzel satış sayılarına ulaşmıştı. Şirket, tarafından yapılan bir paylaşım herkesi şaşırttı. Ünlü sanal gerçeklik gözlüğü üreticisinin ismi değişti.

Oculus’un yeni ismi Meta Quest oldu!

Oculus’un resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada şirketin isminin değiştirildiği açıklandı. Yapılan paylaşımda şirketin yeni isminin Meta Quest olduğu açıklandı. Paylaşımda şu kelamlara yer verildi: “Yeni isim, tıpkı misyon.” Bu paylaşımın akabinde şirketin resmi Twitter hesabının kullanıcı ismi “MetaQuestVR” olarak değiştirildi.

Bu değişiklik, Meta isminin şirketin kalıcı ismi olarak kalacağını bizlere gösteriyor. Şu anda Oculus Quest sanal gerçeklik gözlüklerine sahip kullanıcılar için hiçbir farklılık yaşanmayacak. Yeni gözlükler artık Meta Quest ismi altında kullanıcılara teslim edilecek. Lakin bu marka değişikliğiyle ile kimi bireylerin aklında soru işaretleri bulunuyor.

Oculus markası, şu anda birçok kişi tarafında seviliyor. Ayrıyeten birçok kişinin yalnızca Oculus markasını bilmesi, yeni isimle birlikte markanın bilinirliğinin düşebileceğini gösteriyor. Bu durum, satışların büyük oranda etkilenmesine ve Meta’nın Oculus üzerinden elde edeceği karın azalmasına sebep olabilir. Pekala, sizin fikirleriniz neler? Sizce isim değişikliğiyle birlikte Meta Quest markası Oculus’un başarısına ulaşabilecek mi? Yorumlarınızı ve görüşlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum‘da paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu