Teknoloji

Apple Watch, watchOS 8.3 sonrası önemli bir problemle karşı karşıya

Apple akıllı saatler için geçtiğimiz günlerde yayınlanan watchOS 8.3 güncellemesi sonrası birçok yenilik ve yanılgı düzeltmesi sunulmuştu. Buna rağmen güncellemeyi yapan Apple Watch sahipleri önemli bir meseleyle karşı karşıyalar. Bir grup kullanıcılar, yeni güncelleme sonrasında saatlerini şarj edemediklerini rapor ettiler.

Apple Watch, güncelleme sonrası şarj olmuyor

13 Aralık 2021 tarihinde yayınlanan yeni watchOS güncellemesiyle düzeltilen birçok kusurun yanı sıra, bilgi ve sensör erişimini kaydetmek için Uygulama Zımnilik Raporu dayanağı ve bildirimlerin Farkındalık seanslarını kesmesine pürüz olan önemli bir sorun giderilmişti. Buna rağmen bu güncelleme, getirdiği yeniliklerin yanı sıra önemli de bir sıkıntıya sebep oluyor.

13 Aralık tarihinden beri Apple’ın kendi dayanak sayfaları ve Reddit aracılığıyla husus açan birçok kullanıcı, şarj sıkıntısından muzdarip durumda. Gönderilen raporlara nazaran, Apple Watch sahipleri, aygıtlarını şarja taktıktan birkaç dakika sonra şarjın birdenbire durduğunu belirtiyorlar. Bu kademede akıllı saatlerini tekrardan başlattıklarında aygıtın tekrar şarj almaya başladığını, bir müddet sonra da sorunun tekrar başladığını söylüyorlar.

Her ne kadar şarj sorunu çoğunlukla üçüncü parti şarj aygıtlarında yaşansa da Apple’ın lisanslı şarj aygıtıyla da sorun yaşayan kullanıcılar mevcut.

Yaşadıkları şarj sorunu sonrasında farklı bir şarj aygıtı edinen Apple Watch sahiplerinin bir kısmı da sorunun devam ettiğini rapor ettiler. Bu etapta şayet aygıtınızı watchOS 8.3 sürümüne güncellediyseniz, sorunu gidermek için yapabileceğiniz rastgele bir şey maalesef yok. Bu etapta Apple’ın yeni güncellemeyi yayınlamasını beklemek yahut birinci parti bir Apple şarj aygıtı denemek önerilen yegane tahliller ortasında yer alıyor.

Pekala sizler güncelleme sonrası Aplle Watch aygıtınızda misal bir sorun yaşadınız mı? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu