Teknoloji

Elon Musk’ın kapalı bir Twitter hesabı olduğu ortaya çıktı

Elon Musk’ın Twitter’da ikinci bir bilinmeyen hesabı olduğu ortaya çıktı. Üstelik bu hesap, çaresizce takip edilmek isteyen ve hatta Elon Musk’ın birinci hesabına cevaplar gönderen 3 yaşında bir çocuk üzere davranan birine aitmiş üzere görünüyor. İşin farklı kısmı ise, Elon Musk’ın bilinmeyen ikinci Twitter hesabını kazara kendisinin ortaya çıkarmış olması.

Elon Musk, geçtiğimiz gün içerik oluşturuculara para kazanmaları için bir tavsiye verdiği tweet ile kendi bâtın ikinci hesabını farına varmadan afişe etti.

Twitter kullanıcıları, tweet’teki ekran imgesinde, sağ üst köşede Musk’a diğer bir hesapta oturum açma seçeneğinin sunulduğunu fark ettiler.

Bundan birkaç dakika sonra, elbette, beşerler o hesap olduğuna inandıkları “Elon Test” isimli hesabın izini sürdüler. Musk’ın geçen yıl Twitter’ı devralmasından sonra açılan hesap, platformda daha fazla iştirak görme dileği ve Tesla’ya olan sevgisi de dahil olmak üzere Musk ile birkaç ilgi alanını paylaşıyor.

Bir tweet’inde ise Elon Test hesabı, insanlardan kendisini takip etmelerini istiyor.

Musk, ikinci bir bâtın hesabı olduğunu tez eden bir hesaba “Ben olduğumu asla iddia edemezsiniz” tweet’i atarak hesabın kendisine ilişkin olduğunu doğrular üzere göründü.

Musk’ın neden ikinci ve kendisine ilişkin değilmiş üzere görünmesini istediği bir hesaba sahip olmak istediği aşikâr değil.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu