BilimTeknoloji

Dogecoin’in kurucusu: “DOGE ile BTC birebir teknolojiye sahip”

Son vakitlerde tanınan göğüs kripto para ünitesi Dogecoin (DOGE) ile ilgili yapılan paylaşımlar epeyce arttı. Başka taraftan Dogecoin’in Kurucu Ortağı Billy Markus da resmi Twitter hesabı üzerinden Dogecoin hakkında paylaşımlarına devam ediyor. Son olarak Markus, başkan kripto para ünitesi Bitcoin (BTC) ve Dogecoin’in (DOGE) tıpkı teknolojiye dayandığını gösteren bir göğüs paylaşımında bulundu.

Billy Markus, DOGE ve BTC’nin Birebir Teknoloji Sahip Olduğunu Argüman Ediyor

Bitcoin (BTC) ve Dogecoin (DOGE) temeline baktığımızda tıpkı konsensüs yapısına sahip. Her iki kripto da Proof of Work üzerinden çalışıyor. Dogecoin kurucu ortağı  Billy Markus da buna göndermede bulunarak Bitcoin (BTC) ve Dogecoin’in (DOGE) temelde tıpkı teknoloji olduğunu belirten Scooby Doo görseli ile bir paylaşım yayımladı. Billy Markus paylaşımında şu sözleri kullandı:

“Kaputun altında hemen çabucak birebir teknoloji var.” 

Hatırlarsanız Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) köpek ırkıyla ilgili göğüslerden esinlenerek, 2013 yılında Bitcoin’in bir parodisi olarak ortaya çıkmış ve Elon Musk’ın da tesiriyle epey büyük bir popülariteye ulaşmıştı. CoinMarketCap’e nazaran Bitcoin (BTC) fiyatı 37.755 dolar, Dogecoin’in (DOGE) fiyatı ise 0,14 dolar düzeylerinde seyrediyor.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Kripto Para Haberleri
  • “DOGE ile BTC birebir teknolojiye sahip”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu