İnternet

CES 2022 İçin Yeni Karar: Herkese COVID-19 Test Kitleri Dağıtılacak!

COVID global salgını Omicron şoku ile yükselirken, en büyük tüketici elektroniği fuarlarından biri olan CES 2022 karşı hücuma geçiyor: Fizikî iştirakle gerçekleştirileceği açıklanan CES 2022’de, tüm iştirakçilerinden rastgele bir yere girmeden evvel COVID-19 PCR testi yapmalarını istenecek.

Tüketici Teknolojileri Derneği’nin (CTA), tüm iştirakçilerin aşılanmalarını ve toplumsal aralığa uymalarını zarurî tutmanın yanı sıra fiyatsız 15 dakikalık burun test çubuğu Abbott BinaxNOW COVID-19 Test Kitlerinin verileceğini duyurması ile Las Vegas’taki beklenen fuar bugün yeni bir basamağa girdi.

CTA Lideri ve CEO’su Gary Shapiro yaptığı açıklamada “Ağustos ayında, her CES iştirakçisinin tam olarak aşılanması gerektiğini duyurduk. Ayrıyeten CES, tüm iştirakçilerimizin ve işçimizin sıhhatini ve güvenliğini korumak için ek bir adım olarak yaka kartı teslim alma noktalarında yerinde fiyatsız COVID-19 süratli testleri sağlayacaktır” dedi.

İştirakçiler, yaka kartı almak için geldiklerinde kitlerini alacak ve testleri otel odalarının mahremiyetinde uygulayabilecek. Gaye, fuar katlarında dolaşmak isteyen herkesin rastgele bir kongre salonuna gelmeden bir gün evvel negatif test sonucunu gösterebilmesi olarak belirtiliyor.

Birtakım iştirakçiler Omicron varyantının yükselişiyle ilgili tasalarını lisana getirirken, pek çok kişi ne olursa olsun katılmayı planladıklarını söylüyor.

CES 2022 aktifliği resmi olarak 5 Ocak’ta başlayacak ve 8 Ocak’a kadar sürecek. Fakat gazeteciler ve stantlarını kuranlar 2 Ocak’ta alana gelmeye başlayacak. CTA’nın TechRadar’a söylediğine nazaran test kitleri 2 Ocak’ta hazır olacak.

CTA’nın planladığı şeyin ölçeği muazzam görünse de, 2022’deki CES aslında geçmiş yıllara nazaran çok daha kolay yönetilebilir: CTA on binlerce iştirakçi kelamı verdi lakin CES 2019’da görülen 175.000 iştirakçiye yaklaşması beklenen görülmüyor ve stant sahibi sayısı da 2019’dakinin yarısından az olacak.

Maske ihtiyaçları, aşı delili, daha âlâ yer havalandırması, daha geniş şov alanı tasarımı ve bir el sıkışma, dirsek dokunuşu yahut ara muhafazayı tercih edip etmediğinizi renkle gösteren rozetler dahil olmak üzere daha evvel duyurulan başka CES 2022 sıhhat protokolleri yürürlükte kalmaya devam ediyor…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu