Mobil

Black Shark markası satılıyor

Xiaomi’nin oyuncu odaklı olarak geliştirdiği ve akıllı telefon dünyasında beğeni toplayan Black Shark markası satılıyor. Xiaomi markayı tekrar ortak olarak kurduğu öteki Çinli dev Tencent firmasına devredecek. Gaye ise metaverse. 

Black Shark el değiştiriyor

2018 yılında birinci akıllı telefonunu piyasaya süren Black Shark markası yavaş yavaş yaygınlaşmaya başlayan oyuncu odaklı taşınabilir aygıt trendini kaçırmamayı amaçlamıştı. Xiaomi’nin büyük paya sahip olduğu marka artık el değiştiriyor. 

Gelen bilgilere nazaran Çinli oyun devi Tencent, markayı almak için 470 milyon doları gözden çıkardı. Tencent’in Metaverse dünyası oluşturmak için markayı satın alacağı söz ediliyor. Black Shark sanal gerçeklik için donanım üretecekken Tencent de yazılıma odaklanacak. 

Tencent zati geçen yıldan bu yana Metaverse için çalışmalar yapmaktaydı. Daha süratli hareket edebilmek ismine üretim tarafında deneyimli Black Shark markasını tercih ettiği tabir ediliyor. Çünkü metaverse kavramı çok süratli yayılıyor ve elini çabuk tutan pastadan en büyük hissesi alacak. Başka taraftan Black Shark akıllı telefonların akıbeti ne olacak şimdilik bilinmiyor. 
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu