Mobil

iPhone 14 Hakkında Gelen Argüman, Fiyatların Çok Yüksek Olacağını Söylüyor!

Her ne kadar iPhone 14’ün piyasaya çıkmasına daha çok uzun bir vakit olsa da, bu model ile birlikte iPhone ailesinde esaslı değişiklikler yaşanacağına dair dedikoduların gerisi arkası gelmiyor. Yeni bir sızıntı, serinin fiyat konusunda da şaşırtacağını gösteriyor. Lakin bu şaşkınlık pek de âlâ bir tarafta olmayacak.

Her ne kadar çok ünlü olmasa da, birkaç isabetli sızıntısı ile tanınan LeaksApplePro‘nun  argümanına nazaran iPhone 14’ün ABD fiyatı 799 dolar olacak. Serinin en düşük fiyatlı üyesinin bu model olacağı belirtiliyor. Bu da bir iPhone 14 küçük olmayacak manasına geliyor.

Sızıntılara bahis olan bir sonraki telefon ise ailenin yeni bir üyesi olacak olan iPhone 14 Max. İsminden da anlaşılabileceği üzere, olağan telefonun biraz büyük bir modeli olacak üzere duruyor. Fiyatının ise 899 dolar olacağı belirtiliyor. Bir sonraki telefon olan iPhone 14 Pro ise, LeaksApplePro’nun tezine nazaran 1.099 dolara satılacak.

iPhone 14 Pro, ABD’de 1.099 dolardan başlayacak. iPhone 13 Pro ise 999 dolardanbaşlıyordu. iPhone 14 Pro Max ise 1.199 dolardan başlayacak. 

Sızıntılarda depolama kapasitesi konusunda bir bilgi verilmediğinden bunların giriş fiyatı olduğunu ve büyük kapasitelerde fiyatların daha da yükseleceğini iddia etmek sıkıntı değil.

Bu fiyatlar, iPhone 13 fiyatları ile karşılaştırıldığında daha yüksek. Şayet sızıntı doğruysa, iPhone 14 modellerinin iPhone 13’ten bile daha değerli olacağı kesin üzere görünüyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu