İnternet

Black Mirror, şimdiye kadarki en öngörülemez dönemi ile geri dönüyor

Üç yıl süren uzun bir ortadan sonra Netflix, Black Mirror’ın son döneminin Haziran ayında yayınlanacağını açıkladı. Dizinin yaratıcısı Charlie Brooker, Tudum blogunda verdiği bir röportajda Black Mirror’ın son kısımlarının hayranlarını şaşırtacağını argüman etti.

Blog’a “Kısmen bir meydan okuma olarak ve kısmen de hem benim hem de izleyici için her şeyi taze tutmak için, bu dönemde ne bekleyeceğime dair kendi temel varsayımlarımdan kimilerini kasıtlı olarak alt üst ederek başladım” yazan Brooker, yeni dönemin mecazlarla gayret edeceğini kelamlarına ekledi

Altıncı dönemde Black Mirror’ın bugüne kadarki en kalabalık oyuncu takımı yer alacak. Takımdaki birtakım isimleri şu biçimde listeleyebiliriz: Aaron Paul (Breaking Bad), Annie Murphy (Schitt’s Creek), Ben Barnes (Shadow and Bone), Himesh Patel (Station Eleven), Josh Hartnett (Black Hawk Down), Kate Mara (House of Cards), Rory Culkin (Columbus) ve Salma Hayek Pinault (Frida).

  • Tüm vakitlerin en çok izlenen Netflix sinemaları: İşte birinci 10 (Nisan 2023)

Netflix’in yeni bir Black Mirror dönemi üzerinde çalıştığı haberi birinci olarak yaklaşık bir yıl evvel ortaya çıktı. O vakitler, antolojinin en yeni kısımlarının kapsam olarak daha sinematik olacağı söylenmişti ve üstteki teaser fragmanı bunu onaylıyor.

Geçtiğimiz iki dönem, eleştirmenler ve hayranlar tarafından antolojinin keskin tarafının birçoklarını kaybettiği tenkitlerine maruz kalmıştı. Bu yüzden Black Mirror’ın, altıncı ve son dönemiyle kanıtlaması gereken çok şeyi var.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu