Mobil

Bluetooth sınırlamaları AirPods’ların gelişimini zorlaştırıyor

Apple’ın akustikten sorumlu lider yardımcısı Gary Geaves ve eser pazarlama grubundan Eric Treski, AirPods kablosuz kulaklıkların tasarımı ve geliştirilmesi hakkında What Hi-Fi internet sitesine epey ilgi cazip bilgiler içeren bir röportaj verdi.

Geaves’e nazaran AirPods 3, hazır hiçbir modül kullanılmadan büsbütün özel imal bileşenlerle üretildi. Apple mümkün olan en yeterli ses kalitesini sunmak ismine üzerine düşenleri eksiksiz yapmaya çalışsa da Bluetooth, AirPods’ların gelişimini sınırlayabiliyor.

“Daha fazla bant genişliği istiyoruz”

Tecrübeli yöneticiye Bluetooth’un ses kalitesini düşürüp düşürmediği sorulduğunda Geaves standardı herkesin önünde eleştirmedi, fakat Apple’ın Bluetooth’tan en âlâ biçimde yararlanmaya konsantre olduğunu ve “daha fazla bant genişliği” istediğini belirtti.

Geaves, tüketici kulak biçimlerindeki çeşitliliğin, kendilerini temel AirPods modeline AirPods Pro’daki Adaptif EQ teknolojisini dahil etmeye yönlendirdiğini belirtiyor. Kelam konusu özellik frekanslarda gerçek vakitli oynamalar yaparak müziği kulağınıza nazaran otomatik olarak ayarlıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu